Rezerwacja wizyty

Niezwykle udana dwunastka

Słońce i bezchmurne niebo powitały w niedzielny poranek uczestników 12. Półmaratonu Dwóch Mostów. Punktualnie o 8:30 wyruszyli na trasę, która prowadziła przez płockie ulice i oba mosty. Atmosfera biegu była gorąca, nie tylko z powodu pogody. Jak zwykle biegaczom towarzyszył głośny doping kibiców.

– Upał sprawił, że tegoroczny półmaraton był jeszcze bardziej wymagający niż zwykle. Podbiegi mocniej dawały w kość. Dlatego wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy zmierzyli się z Płockimi Mistrzostwami Świata – komentował Andrzej Nowakowski zaraz po biegu. Prezydent Płocka wystartował na 11 km.

Półmaratonu Dwóch Mostów to już od kilku lat dwa biegi. Główny rozgrywany jest na dystansie 21 km, towarzyszący – na 11 km. Na oba zapisało się w sumie 707 uczestników – 529 osób chciało pokonać dłuższy dystans, a 178 krótszy. To oznacza, że kolejny rok z rzędu rozeszły się wszystkie pakiety startowe. Ostatecznie półmaraton ukończyło 453 biegaczek i biegaczy, a bieg towarzyszący 159.

(dalsza część artykułu pod galerią)

Najszybszy na dystansie półmaratońskim był Roman Adamovich, reprezentujący klub Achilles Leszno. Zameldował się na mecie z czasem 1:07:36. Pierwsza kobieta, Maryna Niemchenko, uzyskała 1:18:04 i w klasyfikacji generalnej zajęła szóste miejsce. Dwa oczka wyżej był najlepszy płocczanin. W tym roku okazał się nim Łukasz Kalaszczyński (1:16:37).

W biegu towarzyszącym najlepszy czas wybiegał Piotr Kreft z Płocka. 11 km pokonał w 39 minut. Pierwsza wśród pań była Julia Szymkowicz z wynikiem nieco ponad 45 minut.

Wszystkie wyniki można sprawdzić na:

W tym roku na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił numer startowy z „1”. Zwycięzca wylicytował go za kwotę 1 625 zł.

– Sukces Półmaratonu Dwóch Mostów jest dziełem wielu osób zaangażowanych całym sercem w jego przygotowanie i przeprowadzenie. To przedstawiciele lokalnego środowiska biegowego, urzędnicy i pracownicy miejskich jednostek. Sami często są pasjonatami biegania i uczestniczą w zawodach w Polsce i na świecie, a zdobyte doświadczenia przenoszą na lokalne podwórko – podkreśla Edyta Mierzejewska, dyrektorka wydziału promocji i sportu w urzędzie miasta. – Bardzo dziękujemy sponsorom, którzy włączyli się w naszą imprezę. Niektórzy są z nami od lat, doceniając poziom półmaratonu – dodaje.

Organizatorzy 12. Półmaratonu Dwóch Mostów:

  • Urząd Miasta Płocka
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.
  • Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

mk