Poprzednia wersja strony Plock.eu

Modernizujemy Urząd Stanu Cywilnego

– Od budowy nowego skrzydła Pałacu Ślubów zaczęliśmy modernizację Urzędu Stanu Cywilnego – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Jest to inwestycja za blisko 5,4 mln zł. A przed nami jeszcze renowacja zabytkowej, frontowej części USC.

Modernizacja budynku przy ul. Kolegialnej 9 została podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich, na jego zapleczu, zbudujemy nowe skrzydło. Powinno być gotowe do końca roku.

Kolejnym krokiem będzie przeprowadzka pracowników USC do nowego skrzydła i rozpoczęcie remontu frontowej, zabytkowej kamienicy.

Już widać nowe skrzydło USC

Nie będzie to jedynie renowacja, ale również przebudowa gmachu. Jego poddasze bowiem zaadoptujemy na pomieszczenia użytkowe.

Całkowicie na nowo zaaranżowane zostanie podwórze. Znajdzie się na nim altana, służąca do ślubów plenerowych, posadzimy dużo zieleni i ustawimy stojak na rowery. Ważną zmianą będzie wykonanie w nowym skrzydle USC dźwigu dla osób z niepełnosprawnością. Umożliwi on im dostęp do każdej kondygnacji budynku. Trzeba dodać, że wszystkie toalety również zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Dzięki kompleksowej renowacji i rozbudowie Urząd Stanu Cywilnego nie tylko odzyska swój blask. Będzie miał jeszcze nowe pomieszczenia archiwum, pokój dla matki z dzieckiem, pokój migracji akt oraz kolejny do wydawania odpisów i wiele niezbędnych pomieszczeń biurowych.