Poprzednia wersja strony Plock.eu

Nadchodzi druga gala sportów walki

– Przed nami wiele sportowych emocji, tym razem związanych z kick-boxingiem, którym zaraził nas nasz mistrz Jacek Jasion – w ten sposób prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zapowiedział dziennikarzom galę sportów walki „Arena Fight Night 2”.

– Organizowanie takich imprez, jak gala sportów walki zapowiada, że wracamy do normalności – mówił Andrzej Nowakowski.

Od lewej: trener Jacka Jasiona Zbigniew Szcześniak, mistrz i radny Jacek Jasion, szef Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, marszałek Mazowsza Adam Struzik i szef delegatury Urzędu Marszałkowskiego oraz radny Tomasz Kominek

 

W konferencji prasowej, zapowiadającej galę „Arena Fight Night 2”, wziął udział także marszałek Mazowsza Adam Struzik, szef delegatury Urzędu Marszałkowskiego i miejski radny Tomasz Kominek, mistrz świata i Europy w kick-boxingu, i również miejski radny Jacek Jasion, prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński oraz trener Jacka Jasiona Zbigniew Szcześniak.

– Samorząd wojewódzki wspiera sport dzieci i młodzieży, inwestuje w infrastrukturę sportową, ale także wspiera duże i ważne wydarzenia sportowe – powiedział marszałek Adam Struzik. – Życzę naszemu mistrzowi kolejnego zwycięstwa.

Prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński dziękował za możliwość zorganizowania gali sportów walki w Płocku. – Zobaczymy wielu utytułowanych zawodników – reklamował „Arena Fight Night 2”.

Natomiast Jacek Jasion zapowiedział, że zawodnicy, których udział w gali jest pewny, przyłączają się do akcji charytatywnej na rzecz Zosi i walczącego z nowotworami mózgu i oczu Antosia. I przekażą na licytację różne gadżety oraz trofea. Jacek Jasion np. chce po zakończonych walkach przeznaczyć na licytację swoje dwa mistrzowskie pasy.

– Podziwiam Jacka Jasiona także za pracę z młodzieżą – dodał prezydent Andrzej Nowakowski. – Dzięki niemu grupy młodych ludzi nie są na ulicy, ale w jego klubie.

Gala sportów walki „Arena Fight Night 2” odbędzie się 28 listopada.

opr.hw