Rezerwacja wizyty

No to w drogę

Jest tu zupełnie jak na prawdziwej drodze. Są znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych. Odnowione miasteczko ruchu drogowego na terenie Miejskiego Przedszkola nr 21 przy ul. Reja prezentuje się okazale. Pretekstem do jego oficjalnego otwarcia był Dzień Rodzinki organizowany w placówce.

– Spełniliśmy dziecięce marzenia, wykonując miasteczko ruchu drogowego – zauważył prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Przedszkolaki zyskały miejsce, gdzie będą uczyć się jak bezpiecznie korzystać z rowerów. Powstało z Budżetu Obywatelskiego Płocka dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców i mieszkańców osiedla – podkreślał. Było przecinanie wstęgi i pierwsza przejażdżka po uliczkach miasteczka w wykonaniu przejętych maluchów. Wielkie otwarcie uświetnił występ podopiecznych przedszkola.

Plac manewrowy przy MP 21 powstał z kostki. Wokół ustawiono 49 znaków drogowych. Na jego wyposażeniu jest mobilna sygnalizacja świetlna, a nawet policyjna czapka i gwizdek, aby jak najlepiej oddać prawdziwe warunki. Pomysłodawcy zadbali też o dodatkowe wyposażenie – rowerki w dwóch wielkościach, kaski i odblaski dla młodych użytkowników. Obok ustawione zostały stojaki rowerowe i zadaszona wiata na jednoślady.

Za prawie 330 tys. zł stworzono doskonałe warunki, w których dzieci będą szlifować umiejętność jazdy na rowerze i znajomość przepisów ruchu drogowego. Wszystko po to, aby bezpiecznie poruszać się po drogach.

Nie tylko miasteczko ruchu drogowego powstało przy przedszkolu nr 21 z inicjatywy mieszkańców. Znajdujący się po sąsiedzku plac zabaw przeszedł remont w 2020 roku, także dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Płocka.

mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»