Rezerwacja wizyty

 Startuje Orlen Summer Superliga 2023

Już w najbliższy weekend wystartuje cykl turniejów piłki ręcznej plażowej Orlen Summer Superliga! W tym sezonie plażówka zagości w Inowrocławiu, Gdańsku, Sulejowie i Bielsku-Białej, natomiast Finał Mistrzostw Polski odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia na Starym Rynku w Płocku.

Cztery turnieje kwalifikacyjne i wielki finał w Płocku

W takim formacie odbędzie się tegoroczna Orlen Summer Superliga. Rozgrywki startują w pierwszy weekend czerwca turniejem w Inowrocławiu (3-4 czerwca). Następnie przenosimy się do Gdańska, na znany wszystkim miłośnikom sportów plażowych Energa Stadion Letni (1-2 lipca). Po raz pierwszy cykl Orlen Summer Superligi zawita do Sulejowa (8-9 lipca) oraz do Bielska-Białej (15-16 lipca),  gdzie rozegrany zostanie ostatni cyklu turniejów kwalifikacyjnych.

Do Finału Mistrzostw Polski zakwalifikuje się 8 najlepszych drużyn wyłonionych w turniejach kwalifikacyjnych. W tym sezonie finał największej krajowej imprezy piłki ręcznej plażowej ponownie zostanie rozegrany na Starym Rynku w Płocku (5-6 sierpnia)

 

Wielkie powroty i starzy mistrzowie

Rywalizacja w tym roku zapowiada się niezwykle interesująco. Tytułu mistrzyń Polski będzie bronić drużyna Byczków Kowalewo Pomorskie, która przerwała dominację GRU Juko Piotrków Trybunalski – pięciokrotnych triumfatorek krajowych rozgrywek – i wróciła na tron po 6 latach przerwy. U panów, o trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski, powalczy ekipa Petry Płock, która w swoim dorobku ma łącznie już sześć mistrzostw kraju .

Warto dodać, że krajowi czempioni mają za sobą bardzo udany start w europejskich rozgrywkach. Petra Płock została Klubowym Mistrzem Europy w piłce ręcznej plażowej, natomiast Byczki Kowalewo Pomorskie zajęły czwarte miejsce w tym prestiżowym turnieju.

 

Topowa organizacja i zaproszenie do wspólnego kibicowania

Dzięki konsekwentnej pracy Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Fundacji Modern Sport wspieranych przez Sponsora Tytularnego – Orlen projekt zyskał uznanie na mapie sportów plażowych nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Summer Superliga to jeden z najlepszych, pod względem sportowym i organizacyjnym, cyklów mistrzowskich w Europie. Poprzednie Finały Mistrzostw Polski cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem o czym świadczył komplet widzów na trybunach w Płocku oraz ponad 100 tys. widzów przed telewizorami.

 

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego kibicowania:

– Inowrocław 3-4 czerwca

– Gdańsk 1-2 lipca

– Sulejów 8-9 czerwca

– Bielsko-Biała 15-16 czerwca

– Płock Finał Mistrzostw Polski 5-6 sierpnia

op. K. Kozłowski, źródło: Fundacja Modern Sport

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»