Rezerwacja wizyty

Nowa przestrzeń do integracji i rozwoju dla młodzieży z Polski i Ukrainy

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku oraz Galeria Mosty rozpoczynają projekt „Klub Integracyjny Dla Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej” w Galerii Mosty w Płocku. Sukces poprzednich projektów, takich jak „Ukraiński Klub Młodzieżowy” i „Ukraiński Klub Seniora” był inspiracją do dalszego rozwoju. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę wymiany doświadczeń, spotkań, integracji oraz rozwoju umiejętności młodzieży tych dwóch krajów.

Inicjatywa „Klub Integracyjny dla Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej” to kontynuacja długotrwałej tradycji, która promuje zrozumienie i jedność między różnymi grupami społecznymi. Projekt rozpoczął się 1 września 2023 r. i potrwa do 31 grudnia 2023 r. Zajęcia będą trzy razy w tygodniu: we wtorki i piątki od 12:00 do 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00.

Młodzież od 12 do 18 roku życia z regionu Płocka będzie uczestniczyć w wycieczkach, grach, zabawach, różnorodnych zajęciach, które rozwijają zainteresowania, zachęcają do uprawiania aktywności fizycznej. Dzieci i ich rodzice otrzymają też wsparcie w odrabianiu lekcji i możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznej.

 

op. EJ