Poprzednia wersja strony Plock.eu

Nowa ulica Żabia

Zakończyła się przebudowa ulicy Żabiej w Płocku. To niewielka ulica na osiedlu Wyszogrodzka. Inwestycję zrealizowały: Miejski Zarząd Dróg, Muniserwis i Wodociągi Płockie.

Przebudowa ulicy polegała na wykonaniu robót rozbiórkowych dotychczasowych elementów drogi i budowie nowej jezdni. W branży drogowej wykonano koryta pod jezdnię i chodniki oraz zjazdy, zamontowano krawężniki, obrzeża i oporniki. Ułożono warstwy podbudowy jezdni, chodników i zjazdów o łącznej powierzchni 1.005,5 m2. Nowa nawierzchnia jezdni z kostki brukowej betonowej powstała na drodze o długości 175m i szerokości 3,5 m. Wybudowano także chodniki i opaski z kostki brukowej betonowej o zmiennej szerokości od 0,5m do 2,0 m o powierzchni 290,0 m2 oraz zjazdy do posesji.

W branży energetycznej powstała elektroenergetyczna kablowa linia oświetlenia ulicznego 0,4 kV oraz zamontowano 9 szt. nowych słupów oświetleniowych z oprawami LED. Wymieniono także 3 szt. opraw na istniejących słupach.

W trakcie realizacji zadania Wodociągi Płockie Sp. z o.o. we własnym zakresie wykonały przegląd i konserwację sieci i przyłączy kanalizacji sanitarnej.

 

Generalnym Wykonawcą inwestycji był Zakład Usług Miejskich MUNISERWIS ZB, podwykonawcą w zakresie robót elektroenergetycznych) Zakład Budowy Sieci i Instalacji Elektrycznych Grzegorz Obszyński z Gostynina.

Całkowity koszt wykonania zadania wyniósł 430.000 zł. Prace zakończono 30 października 2020 r.

K. Kozłowski