Poprzednia wersja strony Plock.eu

Nowe drzewa dla płocczan

Kolejni mali mieszkańcy mają swoje drzewa. Rozpoczęły się nasadzenia w tegorocznej edycji akcji Drzewa Młodych Płocczan.

Rodzice biorący w niej udział upamiętniają narodziny swojej pociechy poprzez posadzenie drzewa na terenie wybranego osiedla. Dodatkowo przy drzewie można umieścić tabliczkę z wybraną treścią, np. imieniem dziecka i data narodzin.Tegoroczne nasadzenia rozpoczęliśmy na skwerze u zbiegu ul. Łukasiewicza i Al. Kobylińskiego oraz na Alei Roguckiego. Łącznie w tym roku młodzi rodzice zasadzą 31 „Drzew Młodych Płocczan”.

To tylko część zaplanowanych na ten rok wszystkich nasadzeń na terenie miasta. W sumie w 2020 roku posadzimy 260 drzew, 3227 krzewów oraz 5671 roślin wieloletnich.

Wśród zaplanowanych do posadzenia gatunków są np. graby pospolite, kasztanowce czerwone, brzozy brodawkowate, jarząby szwedzkie, tawuły gęstokwiatowe, róże okrywowe, sosna górska i winobluszcz pięciolistkowy. Nasadzenia będą realizowane w różnych częściach miasta, m.in. na osiedlach: Kolegialna, Radziwie, Wyszogrodzka, Dworcowa, Podolszyce Północ i Podolszyce Południe.

Pieniądze na część nasadzeń pochodzą z dofinansowania, które pozyskaliśmy ze środków samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” na realizację zadania „Zielone płuca dla Płocka – nasadzenia w 2020 r. na rzecz bioróżnorodności i klimatu”. Celem projektu jest tworzenie nowych i rewitalizacja już istniejących terenów zielonych na terenie miasta.

opr. mp