Poprzednia wersja strony Plock.eu

Od września w POKiSie

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na zajęcia dla dzieci i dorosłych. Zapisy ruszają 2 sierpnia. W ofercie różne warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i teatralne.

Warsztaty plastyczne dla dorosłych

Zajęcia obejmują m.in. malarstwo, rysunek, działania przestrzenne i wizualne oraz, w miarę potrzeb, przygotowanie do studiów plastycznych i architektonicznych. Ich celem jest rozwijanie talentów plastycznych, realizacja pasji oraz indywidualna praca z każdym z uczestników. Odbywać się będą w pracowni plastycznej przy ul. Jakubowskiego 10.

Pracownia Plastyczna KOLOR i FORMA

Zajęcia mają charakter edukacyjny, dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji plastycznej. Ich głównym celem jest odkrywanie, wspieranie i rozwój zdolności twórczych dzieci. W ramach działalności pracowni dzieci przygotowują prace na konkursy plastyczne, zwiedzają wystawy, biorą udział w warsztatach artystycznych itp. Zajęcia odbywać się będą w Pracowni Działań Twórczych Kolor i Forma przy ul. Wyszogrodzkiej 144 (CH Wisła).

Warsztaty taneczne

W POKiS Dance Studio odbywają się zajęcia hip hop i break dance dla dzieci od 6 roku życia oraz dla młodzieży i dorosłych.

Warsztaty teatralne dla dzieci

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 8 – 12 lat. W programie: praca nad motoryką i sprawnością fizyczną, ćwiczenia ruchowe, oddechowe i dykcyjne. Wszystko wplecione w ciąg zabaw dostosowanych do możliwości dzieci. Zajęcia mają na celu: rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i inwencji twórczej oraz kreatywnego myślenia, zdobywanie ogólnej wiedzy o teatrze, wzbogacanie słownika dziecka o pojęcia z dziedziny teatru (dialog, monolog, dramat), poznawanie różnych form teatralnych w celu realizacji spektaklu.

Grupa Teatralna dla Dorosłych

To stała grupa osób realizująca pod okiem Mariusza Pogonowskiego przedstawienia teatralne oparte na autorskich scenariuszach.

Warsztaty Teatralne dla młodzieży

Warsztaty adresowane są do licealistów. Polegają na pracy z tekstem, ćwiczeniach ruchowych, dykcyjnych, przygotowywaniu spektakli. Młodzież poznaje różne techniki teatralne, historię teatru.

Pracownia Muzyczna

Pracownia Muzyczna prowadzi zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla solistów, zespołów wokalno-muzycznych: rockowych, heavy-metalowych, jazzowych. W czasie prób grupy rozwijają umiejętności gry na instrumentach, umiejętności wokalne, komponują utwory muzyczne, tworzą repertuar koncertowy. Zespoły koncertowały w imprezach organizowanych lub współorganizowanych przez POKiS takich jak m.in. Jam Session, Rock Tower, Wielka Orkiestra Świątecznej, a także w klubach na terenie całej Polski.

Warsztaty gitarowe

Program zajęć ma na celu wdrożenie młodych muzyków w świadome i pozbawione przypadków granie na gitarze elektrycznej. Obejmują m.in.: demonstrację technik grania i artykulacji (legato, staccato, stretching, skipping, wibrato, tapping, bending, sweeping, arpeggia, skordatury), teorię i zasady muzyki, omówienie stylów muzycznych (rock, blues, jazz, country, metal), naukę wybranych utworów gitarowych, teorię improwizacji i aranżacji, rozmowy o działalności estradowej (przygotowanie do koncertów, nagrań studyjnych, wydawnictw płytowych, prezentacje wizerunku na polach medialnych), spotkania z innymi muzykami.

Opłata za uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez POKiS: 30 zł miesięcznie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy przyjmowane są od 2 sierpnia 2021 r. drogą mailową: edytarajkowska@pokis.pl

Więcej informacji na stronie pokis.pl.

Źródło: POKiS, opr. mk