Poprzednia wersja strony Plock.eu

Odliczanie do finału WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w najbliższą niedzielę. W płockim sztabie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Będzie inaczej niż zwykle, ale atrakcji na pewno nie zabraknie.

O szczegółach dziennikarze dowiedzieli się na konferencji prasowej.

Finał odbędzie się 31 stycznia. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup sprzętu do laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja zamierza kupić specjalistyczne urządzenia, niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej.

Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny finał będzie wyjątkowy. Wiele wydarzeń odbędzie się wirtualnie. Koncert główny, który w ostatnich latach odbywał się w Orlen Arenie, tym razem będzie transmitowany na żywo z sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Publiczność będzie mogła podziwiać artystów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wystąpią m.in. młodzi artyści z MDK i POKiS, Ryszard Wolbach z Krzysztofem Misiakiem, The Old Crone, Bourbon Band i Robert Cichy z Zespołem.

W planach jest także m.in. jubileuszowy 5 Bieg i Marsz Nordic Walking „Po serce na mecie” oraz zawody strzeleckie na strzelnicy LOK-u. Na ulicach kwestować będzie 350 wolontariuszy. Jednym z nich, tradycyjnie już, będzie prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Jak co roku zapraszamy do udziału w orkiestrze wszystkich, którym los chorych dzieci nie jest obojętny – mówił podczas konferencji prasowej. – Będzie inaczej niż zwykle, ale na pewno nie zabraknie ludzi o dobrych sercach i uda nam się zagrać mimo pandemii.

W czasie ubiegłorocznego finału WOŚP w Płocku udało się zebrać rekordową sumę – 413 tys. złotych. – Nie liczymy na pobicie tego rekordu – przyznała Litosława Koper, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury i szefowa płockiego sztabu WOŚP. – Liczymy, że będzie zdrowo, bezpiecznie i będziemy mogli pobyć razem, choćby wirtualnie.

Już teraz na Allegro trwają aukcje licznych fantów przekazanych na WOŚP. Jednym z nich jest dwudziestoletnia trąbka płockich hejnalistów, którą podarował prezydent Andrzej Nowakowski. To YAMAHA, model YTR – 6445. Jej dźwięk towarzyszył nam dwa razy dziennie, w czasie odgrywania hejnału, a także podczas tych najważniejszych dla miasta, podniosłych momentów. Do wylicytowania są także m.in. lot nad Płockiem, kurs teoretyczny na pilota, całoroczny karnet do płockiego zoo, rejs rodzinny po Wiśle, weekendowe weekendowe pobyty w hotelach czy koszulki z autografami sportowców. Pieniądze można już także „wrzucać” do uruchomionych w tym roku po raz pierwszy wirtualnych skarbonek.

Szczegółowe informacje dostępne są na profilu Sztab WOŚP Płock na Facebooku.

 

mp