Poprzednia wersja strony Plock.eu

Osiedle Miodowa ratuje życie

Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak w nagłym wypadku użyć defibrylatora – tego wszystkiego można było nauczyć się podczas pikniku osiedlowego, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 17.

Spotkanie, połączone z nauką pierwszej pomocy, było częścią projektu wybranego przez mieszkańców do realizacji w 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Pomysł nosił nazwę „Osiedle Miodowa ratuje życie” i zakładał rozbudowę sieci AED w tej części miasta. Zgodnie z planem do Szkoły Podstawowej nr 17 trafił już defibrylator AED, fantom do nauki pierwszej pomocy oaz AED treningowe. O defibrylator wzbogaciło się także III Liceum Ogólnokształcące. Jedną z pomysłodawczyń projektu była Daria Domosławska, radna miejska.

Dopełnieniem projektu był właśnie wtorkowy piknik. Na spotkanie, które odbywało się na terenie obok Siedemnastki, zaproszeni byli wszyscy mieszkańcy. Na gości czekały m.in. konkursy, zabawy, spotkanie z Lwem Honorkiem oraz przedstawienie, które przygotowali uczniowie.

Przede wszystkim jednak wszyscy chętni mogli nauczyć się, jak udzielić pierwszej pomocy oraz w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia użyć defibrylatora.

mp