Rezerwacja wizyty

Tylko pięć miesięcy i ulica Wiejska będzie nowa

Zaczynamy budowę kolejnej, osiedlowej ulicy. W czwartek 6 czerwca przekazujemy plac budowy wykonawcy ul. Wiejskiej w Borowiczkach.

Będzie to pierwszy etap budowy tej drogi. Chodzi o odcinek o długości około 200 metrów, leżący między kompleksem sportowym (stadionem), a domkami jednorodzinnymi i łączący się z ul. Borowicką (ul. Wiejska jest dość długa, przecina osiedle i łączy ul. Borowicką z ul. Harcerską).

Drogę zbudujemy od podstaw. Zaczniemy od wykonania kanalizacji deszczowej, potem zrobimy ciąg pieszo-jezdny z kostki bez krawężników i na koniec zainstalujemy energooszczędne oświetlenie. Na zrealizowanie kontraktu wykonawca ma pięć miesięcy od momentu podpisania umowy, czyli do ostatniego dnia października. Inwestycja będzie nas kosztować 1,3 mln zł. I już za chwilę podpisujemy umowę na wykonanie projektu ul. Zakole, która łączy ul. Wiejską z Borowicką. Za tę dokumentację zapłacimy 82 tys. zł.

Zaczynamy przebudowę tego odcinka ul. Wiejskiej

Warto dodać, że kilkaset metrów obok już powstaje – także od podstaw – ul. Podgórze wraz z fragmentem ul. Liściastej. Zaczęliśmy od budowy kanalizacji, potem zrobimy nawierzchnię o długości 2,1 km wraz z chodnikami i oświetleniem. Jest to większa inwestycja niż w przypadku ul. Wiejskiej, bo za 9,2 mln zł. Jednak z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zdobyliśmy 3,5 mln zł dofinansowania. Podgórze i leżący obok niej fragment ul. Liściastej skończymy najpóźniej 14 lutego przyszłego roku.