Rezerwacja wizyty

Światowy Dzień Dziergania w Spichlerzu

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza wszystkich miłośników dziergania do wspólnego spędzenia nietypowego święta. 9 czerwca wspólnie będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych.

Zapraszamy do Spichlerza w niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00 na wspólne dzierganie, rozmowy wspomnieniowe o dziergających przodkach, opowieści o pasji, relaksie i miłym dotyku własnych wyrobów. Przynieś druty, szydełko, materiał, w którym lubisz pracować i coś, czym chcesz się pochwalić. Jeśli pogoda nam dopisze, usiądziemy na spichlerzowej rampie, zabierzemy się do pracy, a nasze twarze będzie ogrzewać ciepłe słoneczko. Cieszmy się relaksującym rękodziełem.

Święto to zapoczątkowała w 2005 roku Danielle Landes, która chciała, by ludzie kochający dzierganie poznali się, zbliżyli i razem popularyzowali taką formę spędzania czasu. To fantastyczna oddolna inicjatywa, która musi zbliżać ludzi. Nie ma innej możliwości! Serdecznie zapraszamy nawet tych, którzy nie potrafią dziać, a chcą się poprzyglądać. Może odnajdziecie swojego mistrza i wejdziecie w świat dziergającej przygody.

Szczegółowych informacji udziela etnografka Ela Miecznikowska telefonicznie pod numerem 24 262 25 95 lub e-mailowo e.miecznikowska@muzeumplock.eu

op. EJ, źródło: Muzeum Mazowieckie w Płocku