Rezerwacja wizyty

Plany na Dzień Kobiet

8 marca zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. W tym roku niemożliwe jest obchodzenie tego dnia w znany i lubiany przez mieszkanki Płocka sposób, czyli podczas koncertu. Stąd pomysł na niecodzienną akcję, łączącą zabawę z promowaniem proekologicznych postaw i zachętą do dbania o środowisko.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zachęca panie do zajrzenia w poniedziałek 8 marca na Stary Rynek. W godzinach 13:00 – 17:00 otrzymają zamiast tradycyjnego kwiatka sadzonkę drzewa albo nasiona łąki kwietnej (liczba sadzonek i nasion jest ograniczona, jedna na jedną osobę). Będą to grusze, jabłonie, lipy drobnolistne oraz brzozy brodawkowate. Panie, które wolą kwiaty będą mogły wybrać mieszanki roślin na łąkę balkonową, polną lub ekspresową, która zakwita już sześć tygodni po zasianiu. Aby wzmocnić ich bujny wzrost, PGO w Kobiernikach do każdego zielonego prezentu dołoży „Kobierniczek”. Mamy nadzieję, że otrzymane rośliny staną się ozdobą płockich ogrodów i balkonów, a nasze otoczenie będzie bardziej kolorowe i piękniejsze.

Panie, które nie będą miały gdzie zasadzić drzewa, mogą to zrobić w ogrodzie Książnicy Płockiej lub Płockiej Galerii Sztuki albo w miejscy wskazanym przez urząd miasta. Należy tylko wcześniej skontaktować się z wybraną instytucją lub urzędem (e-mail: komunikacjaspoleczna@plock.eu).

Na mieszkanki, które przespacerują się pod ratusz, będzie czekała również kawa i herbata na tarasie Saloniku Babci Krysi. Zaserwuje ją Stowarzyszenie Aktywny Senior „AS”.

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Kobiet!

Informacje o wydarzeniu: http://bit.ly/dzienkobietplock

mk

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»