Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Chopina

W czwartek 4 marca zaczęła się przebudowa ul. Chopina na odcinku między ul. Otolińska a Lachmana i Spółdzielczej na odcinku od ul. Lachmana do sięgacza al. Piłsudskiego w rejonie wiaduktów drogowych.  Inwestycja ma na celu m. in. poprawę odwodnienia terenu i budowę nowej kanalizacji deszczowej. Została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, wyznaczono objazdy dla samochodów i autobusów KM Płock.

Przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym z nich całkowicie przebudowany zostanie fragment ul. Chopina i Spółdzielczej, leżący między skrzyżowaniem z ul. Otolińską, a wiaduktem w al. Piłsudskiego. Zmodernizowane zostaną kolektory deszczowe (nowe będą o bardzo dużej przepustowości), drogowcy ułożą też nową nawierzchnię, chodniki, poprawią zatokę autobusową, a po zachodniej stronie ulicy zbudują drogę rowerową.

Przebudują też skrzyżowanie ul. Chopina z Lachmana i Spółdzielczą. Powstanie w tym miejscu rondo. Na koniec drogowcy zlikwidują jeden ze zjazdów z al. Piłsudskiego na Spółdzielczą (dla nadjeżdżających z Podolszyc to zjazd przed wiaduktem). Rozwiązanie takie podyktowane jest chęcią poprawienia bezpieczeństwa rowerzystów, korzystających z magistrali rowerowej. Zjazd ten przy wiadukcie krzyżuje się właśnie z drogą rowerową i w miejscu tym dochodziło do potrąceń. Zamiast tej drogi powstanie teren zielony, na którym posadzimy ponad 40 klonów.

Inwestycję realizuje Miejski Zarząd Dróg. Przetarg na modernizację fragmentów Chopina i Spółdzielczej wygrało konsorcjum firm Hydropol i Waskop, które zaoferowało wykonanie robót za 7,429 mln zł. Prace zgodnie z umową mają zakończyć się do końca września 2021 r.
Do tego czasu ulica pozostanie całkowicie zamknięta. Dojazd będzie możliwy wyłącznie dla mieszkańców z okolic ul. Kopernika, Kolberga i Stodółkiewicza.

Schematy objazdów dla autobusów KM Płock:

 

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Chopina na odcinku od ul. Otolińskiej do ul. Lachmana na czas przebudowy od 4 marca 2021 r. do odwołania (wstępnie do września 2021 r.):
– nieczynny będzie przystanek Kopernika (na remontowanym odcinku ul. Chopina)
– autobusy linii 14, 60 i N1 w obydwu kierunkach pojadą objazdem przez przystanki Banacha i Lachmana
-autobusy linii 32 na kursach do Lachmana i Targowej od przystanku Chopina, szkoła pojadą trasą: Otolińska (przez przystanek Kołłątaja) – Piłsudskiego (przez przystanek Otolińska – przy McDonald’s) – Lachmana, natomiast kursy z Lachmana w kierunku Orlenu bez zmian
Na kursach z Targowej od przystanku Otolińska, WORD pojadą trasą: Otolińska – Banacha – Lachmana – Piłsudskiego (przez przystanek Otolińska – przy KFC) – Otolińska (przez przystanek Kołłątaja) – Chopina

W drugim etapie przebudowany zostanie pozostały fragment ul. Spółdzielczej na odcinku między wiaduktami a ul. Wyszogrodzką.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»