Rezerwacja wizyty

Płocczanie na turnieju w taekwondo olimpijskim

Zawodnicy z Płockiego klubu LKS „Puncher” Płock  wzięli udział w turnieju w Taekwondo Olimpijskim WT. Był to zorganizowany w Toruniu turniej rangi Puchar Polski P2. Współzawodnictwo odbywało się w kategoriach wiekowych: kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat i juniorów 15-17 lat. Był to pierwszy turniej tej rangi od czasu wybuchu pandemii wirusa COVID-19 zorganizowany po za Warszawą.

Współzawodnictwo odbywało się na pięciu matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się 450 uczestników z 66 klubów. Kadeci w celu ograniczenia kontaktu twarzy bezpośrednio z nogą podczas technik nożnych walczyli w kaskach z zasłoniętą plastykową szybką częścią twarzową. Wśród nich byli zawodnicy Płockiego klubu LKS „Puncher”: Oliwier Zubek kadet kat. wag. -65kg, Kacper Krakowiak kadet +65kg. Obaj zawodnicy rywalizowali w konkurencji walk kyorugi.

Oliwier w finale uległ Franciszkowi Olszewskiemu z klubu LMKS „SFORA” Chojnów zajmując drugie miejsce w Turnieju i został srebrnym medalistą Pucharu Polski.

Kacper, w ćwierćfinale walczył z dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem i przegrała walkę tylko jednym punktem, czym pokazał że technicznie wyszkoleniem nie odstaje od swojego rywala. W drugiej rundzie także przegrał walkę i zgodnie z systemem pucharowym odpadł z dalszej rywalizacji zajmując piąte miejsce.

Wartym podkreślenia jest fakt, że dla Kacpra start w tym turnieju był dopiero jego piątym występem. Dla Oliwiera natomiast to dopiero czwarty turniej w taekwondo olimpijskim.

Płocczanom przyszło rywalizować z przeciwnikami bardziej doświadczonymi i posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia (pasy w taekwondo). Start w zawodach pozwolił zdobyć młodym płocczanom kolejne doświadczenia.

Wyjazd na zawodu był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2022 r.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher”