Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Płock i „Rowerowa Stolica Polski”

Witam naszych największych liderów w jeździe na rowerzew ten sposób prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zaczął spotkanie z Katarzyną Łengowik i Henrykiem Owczarskim – rowerzystami, którzy najlepiej wśród płocczan wypadli w zmaganiach „Rowerowa Stolica Polski”. Były gratulacje, dyplomy i upominki.

Akcję „Rowerowa Stolica Polski” od kilku lat organizuje miasto Bydgoszcz. W tym roku trwała ona od 1 do 30 czerwca. Płock wziął w niej udział po raz czwarty. „Rowerowa Stolica Polski” jest kampanią promującą zdrowy tryb życia, zmienia również okolice szkół i przedszkoli, wpływa m.in. na zmniejszenie liczby samochodów, którymi dzieci dojeżdżają do swoich placówek.

Zasady udziału są proste: w określonym czasie wystarczy pobrać na telefon aplikację „Aktywne miasta” i podczas codziennych podróży rowerem zapisywać swoją aktywność. Każdy przejechany kilometr jest brany pod uwagę w klasyfikacji z przeliczeniem co do liczby mieszkańców (inaczej małe ośrodki zawsze przegrywałyby z dużymi).

Płocczanie, którzy w tym roku wzięli udział w kampanii przejechali łącznie razem ponad 55 tys. kilometrów, co dało nam 35 miejsce w rankingu (zwyciężyła Biała Podlaska, której mieszkańcy „nakręcili” ponad 859 tys. km).

Indywidualnie najaktywniejszą kobietą z Płocka okazała się Katarzyna Łengowik z wynikiem ponad 3 tys. pokonanych kilometrów. W ten sposób kolejny raz zajęła pierwsze miejsce wśród płockich rowerzystek.

Najaktywniejszym mężczyzną zaś okazał się Henryk Owczarski, który przejechał w czerwcu ponad 2,2 tys. km.

Katarzyna Łengowik, prezydent Andrzej Nowakowski i Henryk Owczarski

– Gratulujemy i czekamy w przyszłym roku na kolejne kilometry przejechane dla Płocka na rowerze – dodał prezydent miasta Andrzej Nowakowski. I wręczył dyplomy uznania oraz karty podarunkowe do sklepu sportowego. – Przy okazji wszystkich zapraszam do korzystania z roweru, kiedy to tylko możliwe.

Hubert Woźniak