Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Polsko-ukraiński projekt kulturalny w Książnicy Płockiej

Już w tym tygodniu staruje nowy projekt Książnicy Płockiej realizowany w partnerstwie z Młodzieżowym Domem Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. To polsko-ukraiński projekt kulturalny zatytułowany „Wszyscy razem damy radę!”, którego celem jest zacieśnianie więzi i budowanie dobrych relacji z przybyłymi z Ukrainy nowymi mieszkańcami Płocka.

W najbliższy czwartek, 21 lipca zapraszamy do Ogródka Jordanowskiego na warsztaty „Cud natury”, które poprowadzi zakątek Odkrywców. Od godziny 11.00 do 13.00 dzieci będą mogły obserwować mikroświat biorąc udział w doświadczeniach i zabawach, a mamy w tym czasie będą mogły porozmawiać, pobyć razem, poznać się. Do udziału zapraszamy polskie i ukraińskie rodziny z dziećmi. Nie obowiązują zapisy, Ogródek Jordanowski, ul. 4 Pułku Strzelców Konnych.

W ramach projektu„Wszyscy razem damy radę!” Książnica Płocka zaprosi jeszcze na dwa wydarzenia:

6 sierpnia na wspólną zabawę podczas gry miejskiej „Artefakty i frywolitki”, podczas której opowiemy o dawnym Płocku, jego rzemieślnikach i wyrobach artystycznych, a uczestnicy zmierzą się z zadaniami związanymi m.in. z rękodziełem. Start o 15.00 w ogrodzie Książnicy, ul. Kościuszki 6.

We wrześniu zaprosimy do ogrodu Książnicy Płockiej na spotkanie „Poczytaj mi mamo”, podczas którego każda mama z dzieckiem otrzyma książeczkę z polsko-ukraińskimi wierszami dla dzieci wydaną przez Książnicę. Wiersze na język ukraiński przełoży prof. Lubow Żwanko.

Do udziału w projekcie zapraszamy polskie i ukraińskie rodziny z dziećmi, by razem mogły spędzić czas, poznać się i budować nowe znajomości i przyjaźnie.

Więcej informacji: tel. 24 268 00 36.

ag

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»