Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rejestracja pojazdów

Płock stroi się na święta i Nowy Rok

Rozpoczęliśmy dekorowanie miasta na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Co roku kupujemy nowe ozdoby, aby upiększyć nimi kolejne miejsca. W tym roku też będzie kilka nowości.

Nowe ozdoby pojawią się na Starym Rynku. Na fontannie Afrodyta ustawiona zostanie świetlna fontanna, a bombki, które tu były w ubiegłych latach, zostaną przeniesione na bulwary wiślane. Tam będą również ozdoby z ubiegłego roku – czyli dekoracje wolnostojące 3D – Mikołaj i gwiazdki.

Na placu przed ratuszem stanie też nowa choinka, którą kupiła Agencja Rewitalizacji Starówki. Nowe ozdoby pojawią się też na ul. Tumskiej. Będą to nowe przewieszki nad ulicą.

Kolejną nowością będzie też wykonanie podświetlenia ażurowych słoni na rondzie Tadeusza Borkowskiego przy zoo. Oświetlenie będzie eksponować kształty figur. Ta iluminacja została zakupiona przez prywatnego sponsora – firmę Elgal z Płocka.

Koszt nowych ozdób kupionych przez miasto wyniósł ponad 62 tys. zł. Koszt montażu iświątecznego oświetlenia wyniesie ponad 42,5 tys. zł.

Iluminacje umieszczane na latarniach włączają się razem z oświetleniem miasta, natomiast iluminację na Starym Rynku włączymy 6 grudnia.

Bardzo ważne jest to, że w dekorowaniu miasta pomagają uczniowie dwóch płockich szkół. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie, popularnie zwanego „Elektrykiem” dokonuje napraw uszkodzonych elementów dekoracyjnych, a młodzież z Zespołu Szkół Technicznych, czyli „Siedemdziesiątki” zajmuje się montażem szopki bożonarodzeniowej na Starym Rynku.

ab