Rezerwacja wizyty

Płocki Raport Drogowy – poniedziałek 30 maja

Informujemy, gdzie w poniedziałek 30 maja planowane są bieżące naprawy dróg i chodników:

  • skrzyżowanie MOKRA – ŻELAZNA – naprawa drogi kostką brukową
  • NAŁKOWSKIEJ – naprawa chodnika
  • PCK – naprawa chodnika
Przebudowa ul. Spółdzielczej
Trwa przebudowa ul. Spółdzielczej. Droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu (od 21 kwietnia). Roboty potrwają do początku 2023 r. Ulica będzie w tym czasie nieprzejezdna poza dojazdem do posesji.
Prace są kompleksowe i polegają na rozdziale kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową. Kolektor deszczowy powstaje na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Styczniowych do ul. Południowej (przebudowa obejmie również fragment tej ostatniej ulicy). Budowana jest również przepompownia wód deszczowych, przebudowywana jest sieć wodociągowa i energetyczna. Na koniec zainstalowane będzie nowe oświetlenie oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia jezdni. Wybudowana zostanie droga rowerowa.
Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do objazdów wyznaczonych czasową organizacją ruchu.

We wtorek 31 maja 2022 r. całkowicie zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Wyszogrodzka – Spółdzielcza – Południowa. Wyłączenie z ruchu planowane jest na okres 2 tygodni.

Zamknięcie skrzyżowania dla ruchu ma związek z przebudową sieci kanalizacji wraz z przebudową istniejącej przepompowni wód deszczowych, przebudową sieci wodociągowej oraz energetycznej w ciągu ulicy Spółdzielczej i Południowej.

W okresie od 31 maja do 15 czerwca będą obowiązywały objazdy dla autobusów linii 19, 22 i 33 oraz 4 i 18. Szczegółowe informacje dostępne na stronie KM Płock po kliknięciu w ten link: https://bit.ly/3PNryqt

Ze względu na objazd wyznaczony al. Kilińskiego – al. Piłsudskiego – ul. Wyszogrodzką dla ruchu pieszych zostanie czasowo zamknięte przejście przez al. Kilińskiego w rejonie ul. 3 Maja (przejście bez świateł).

Termin zamknięcia skrzyżowania może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne.


Budowa wodociągu w al. Piłsudskiego i ul. Wyszogrodzkiej

W ramach zadania „Budowa wodociągu DN450 przy al. Piłsudskiego i w ul. Wyszogrodzkiej w Płocku” obowiązuje czasowa organizacja ruchu w celu wykonania robót budowlanych. Wyłączony został m. in. jeden pasu ruchu w al. Piłsudskiego i ul. Wyszogrodzkiej. Prace zaplanowano do 24 maja 2022 r. i postępować będą etapami w kierunku ronda Wojska Polskiego.


Budowa ul. Raczkowizna

Ulica Raczkowizna pozostaje zamknięta dla ruchu do 15 lipca 2022 r. Trwa jej przebudowa.

W ramach inwestycji wybudujemy: jezdnię, rondo, chodnik, ścieżkę rowerową dwukierunkową, wyspy dzielące przy rondzie, kanalizację deszczową wraz z wpustami, oświetlenie uliczne z zastosowaniem energooszczędnych źródeł światła LED. Mieszkańcom zapewniono dojazd do posesji.

Z uwagi na zamknięcie ulicy Raczkowizna wyznaczono objazd: ul. Pocztową – Rydzyno – Bielino – Liszyno – ul. Piastowska lub Słupno – Liszyno – ul. Piastowska.

Więcej o inwestycji – czytaj tu


Pamiętajmy, że drogowcy na bieżąco reagują na zgłoszenia o uszkodzeniach jezdni, drogi rowerowej lub chodnika. Sygnały można przekazać na telefon interwencyjny Miejskiego Zarządu Dróg (24 364 01 20 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30) albo poprzez aplikację LocalSpot, dostępną za darmo na telefony z Androidem i iOS.

K. Kozłowski

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»