Poprzednia wersja strony Plock.eu

Pomysły na lato w mieście

Wakacje coraz bliżej. Wielu rodziców i opiekunów szuka pomysłów na ciekawe zagospodarowanie tego czasu. Z pomocą przychodzą im miejskie instytucje zajmujące się kulturą i sportem. Przygotowały różne propozycje, aby dzieci kreatywnie, atrakcyjnie i aktywnie spędziły lato w mieście.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na drugą edycję naPowietrzACZa Kultury. W letnie weekendy przeobrazi swoje podwórko w strefę dobrej zabawy i relaksu, pełną dobrej kultury. Gości czekają między innymi koncerty, warsztaty jazdy na rolkach, hulajnodze i BMX oraz targ śniadaniowy. POKiS zorganizuje też Wianki (19 czerwca) oraz Vistula Folk Festival (20-21 sierpnia).

Warto zajrzeć do Płockiej Galerii Sztuki, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Lipcowe spotkania obejmą wystawę plakatów płockiego artysty Mirosława Łakomskiego z okazji 50-lecia twórczości, a sierpniowe – ekspozycję malarstwa Erwina Sówki. Przez całe lato na dziedzińcu będzie można oglądać wystawę plenerową „Lem i Mróz latem”. Dla dzieci odbędą się warsztaty, podczas których będą tworzyły „Dziwostwory” albo bawiły się w archeologa. Warsztaty są nieodpłatne, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów: 24 366 43 23 lub 24 364 60 40. Ze względu na sytuację epidemiczną, Galeria przygotowała także ofertę online dostępną na jej Facebooku.

Płocka Orkiestra Symfoniczna już tradycyjnie rozpocznie wakacje Letnim Festiwalem Muzycznym. Przez całe wakacje zaś będzie nas raczyć „Muzycznymi czwartkami na starówce”, cyklem koncertów przygotowanym we współpracy z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną. Symfonicy zapraszają na swoje koncerty całe rodziny.

Nie tylko wielbicieli książek zaprasza w swoje progi Książnica Płocka. W swojej wakacyjnej ofercie ma rodzinne imprezy, warsztaty i koncerty.

Szczegółową wakacyjną ofertę instytucji kultury poznacie TUTAJ.

Również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma interesujące plany na wakacje. Wprowadza bilet wakacyjny, w wysokości połowy biletu ulgowego, na dwóch pływalniach – Podolance i Jagiellonce. Skorzysta z niego dzieci i młodzież ucząca się (do 18 lat) za okazaniem legitymacji szkolnej. Oferta będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-15:00.

19 czerwca uruchamia kąpielisko nad Zalewem Sobótka, gdzie wypożyczymy rowery wodne i kajaki, sprzęt do badmintona i siatkówki plażowej, leżaki. Będzie także WIFI. Piasek na plaży i dno kąpieliska oczyszczono, aby można było miło, przyjemnie i bezpiecznie wypoczywać.

MOSiR zorganizuje też zajęcia sportowe – cztery tygodniowe turnusy dla dzieci w wieku 7-12 lat. Pierwszy rozpocznie się już 28 czerwca. Limit miejsc wynosi 15 osób na każdy tydzień, dlatego obowiązują zapisy – startują niebawem. O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Od uczestników zajęć będzie pobierana opłata wpisowa w wysokości 250 zł. Organizator zapewni kadrę instruktorską prowadzącą zajęcia, nieodpłatne wejście na obiekty oraz sprzęt niezbędny do uczestnictwa w zajęciach. W ramach zajęć dla małych sportowców zostanie zapewniona woda oraz zdrowa przekąska po każdych zajęciach.

Amatorów bieganie czeka nie lada gratka – Nocny Bieg w ZOO. 21 sierpnia na starcie staną dorośli i dzieci. Będą biegać alejkami ogrodu zoologicznego, główny dystans to około 4,3 km. Dla osób, które zakupią pakiet startowy, oprócz biegu przewidywane jest również klimatyczne, nocne zwiedzanie ZOO.

mk