Rezerwacja wizyty

Puchary Polski – eliminacje kadetów w taekwondo olimpijskim

W  dniach 4-5 marca oraz 8-9 kwietnia w Warszawie odbyły się dwa turnieje o randze Puchar Polski kadetów w taekwondo olimpijskim. Podobnie jak w roku ubiegłym zostały one potraktowane przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego jako turnieje eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , która jest oficjalnie mistrzostwami  Polski kadetów.

W obu turniejach uczestniczyli dwaj reprezentanci klubu LKS „Puncher” Płock: Oliwier Zubek w kat. wag. -65kg oraz Kacper Krakowiak w kat. wag. +65kg. Młodzi płocczanie z zawodów na zawody robią postępy. W efekcie swoich startów i uzyskanych dzięki nim punktom rankingowym po obu turniejach kwalifikacyjnych znaleźli się odpowiednio: Oliwier na szóstym miejscu w Polsce w swojej kategorii wagowej, Kacper na trzynastym miejscu w Polsce.

Kwalifikację i prawu udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zależności od kategorii wagowej uzyskuje pierwszych ośmiu lub dziesięciu zawodników. W obu kategoriach, które reprezentowali płocczanie limit miejsc był dla 8 zawodników. Oliwierowi udało się uzyskać kwalifikację, natomiast Kacprowi zabrakło punktów.

Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej w tym roku odbędą się 13-15 maja  w Białymstoku. Płocczanin w efekcie kwalifikacji zostanie powołany do Kadry Mazowsza Kadetów w taekwondo olimpijskim.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher” Płock