Poprzednia wersja strony Plock.eu

Są wyniki głosowania w dziewiątej edycji BOP

– Spotykamy się na skwerze zabawy i rekreacji na osiedlu Dworcowa, który za kilka dni oddajemy do użytku – w ten sposób prezydent miasta Andrzej Nowakowski powitał dziennikarzy na konferencji przed ogłoszeniem wyników głosowania 9. edycji Budżetu.

Rodzinny, wielofunkcyjny skwer zabawy i rekreacji jest właśnie inwestycją z Budżetu Obywatelskiego Płocka. W piątek 16 października zacznie się jego odbiór. – I w przyszłym tygodniu będą się z niego cieszyć nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice i dziadkowie – dodał prezydent Andrzej Nowakowski.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z dziennikarzami na nowym skwerze zabawy i rekreacji

Skwer powstał na terenie zielonym, usytuowanym między garażami, a blokami mieszkalnymi pod adresem ul. Chopina 59, Otolińska 15 i Otolińska 19. Przed rozpoczęciem inwestycji stały w tym miejscy jedynie cztery urządzenia siłowni pod chmurką, które zostały przeniesione na teren sąsiadujący z nowym miejscem do rekreacji.

Na wybudowanym skwerze zabawy i rekreacji znajdują się takie urządzenia, jak huśtawka, linarium i flowpark – wszystkie usytuowane są na nawierzchni bezpiecznej, a cała ta części została ogrodzona (głównie z troski o bezpieczeństwo najmłodszych).

Jedna z wielu zbawek

Ponadto na Skwerze są jeszcze cztery hamaki.

Są i hamaki

A do tego dochodzą nowe chodniki oraz – oczywiście – mała architektura: ławki i stojaki na rowery. Cały Skwer otacza ścieżka rowerowo – rolkowa o nawierzchni asfaltowej.

Zaaranżowana na nowo została zieleń, przybyło 11 drzew oraz wiele krzewów.

Wykonawca skweru posadził też 11 drzew

Teren oświetlą latarnie parkowe. Koszt inwestycji (brutto) to nieco ponad 856 tys. zł.

– Są ze mną nasi radni i pomysłodawcy tego przedsięwzięcia: Daria Domosławska i Tomasz Maliszewski – dodał prezydent Andrzej Nowakowski.

– W tym miejscu spełniły się dziecięce marzenia. Nie ma tu z nami dziś dzieci, które były faktycznymi pomysłodawcami tej inwestycji, a których potrafiliśmy po prostu wysłuchać – powiedziała radna Daria Domosławska. – Przekonana jestem, że będą z tego miejsca korzystały dzieci z innych osiedli.

Radna Daria Domosławska

– Marzenia dzieci spełniły się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Płocka, bo dzięki temu sami możemy decydować na co przeznaczyć nasze pieniądze – dodał radny i wiceprzewodniczący Rady Miasta Tomasz Maliszewski.

Radny Tomasz Maliszewski

Spotkanie na rodzinnym, wielofunkcyjnym skwerze zabawy i rekreacji było okazją do zaprezentowania wyników głosowania w 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka. W tym roku do BOP złożonych zostało łącznie 61 projektów, pozytywnie zakwalifikowanych zostało 50. Swój głos oddało blisko 7,9 tys. osób, co daje frekwencję poziomie blisko 7 proc.

Projekty miały – jak poprzednio charakter ogólnomiejski i osiedlowy. – Wśród tych pierwszych wygrał projekt „Krok w przyszłość”. Polega on na doposażeniu płockich szkół – tłumaczył prezydent Andrzej Nowakowski.

Za nim znalazła się propozycja budowy wież lęgowych dla jerzyków, które żywią się jętkami i ochotkami. A kolejne pomysły to projekt doposażenia płockich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz „Nadwiślańska strefa relaksu” – proekt polegający na dostawieniu na płockiej skarpie, w miejscu atrakcyjnym widokowo, pięciu leżanek.

Szczegóły są pod adresem:

https://mojemiasto.plock.eu/index.php/edycja2021/109-wyniki-9-edycji-budzetu-obywatelskiego-plocka

hw