Poprzednia wersja strony Plock.eu

Tumska Dycha – w niedzielę ograniczenia w ruchu

W niedzielę 18 października w Płocku odbędzie się bieg uliczny Tumska Dycha. Wystąpią czasowe ograniczenia w ruchu na terenie starówki.  Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji i poleceń służb kierujących ruchem. Linia autobusowa nr 18 pojedzie objazdem.

Impreza sportowa odbędzie się  w godzinach 8-14, a sam bieg uliczny odbędzie się pomiędzy godz. 11  a 13 na trasie: START Małachowskiego – Plac Stary Rynek – Kazimierza Wielkiego – Parowa – (1 pętla na terenie Miejskiego Kąpieliska Sobótka) – Rybaki – Mostowa – Tumska – Plac Narutowicza – Grodzka – Zduńska – Okrzei – Małachowskiego – Stary Rynek META

W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą sterowały uprawnione osoby. Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach.

Apelujemy również do kierowców o nieparkowanie swoich aut na ulicach Małachowskiego, Zduńskiej, Kazimierza Wielkiego i Parowa oraz na Starym Rynku już od godz. 18 w sobotę.

W związku z zamknięciem dla ruchu ulic Zduńskiej i Okrzei  w niedzielę 18 października w godz. 11 – 13 autobusy linii 18 kursować będą w obydwu kierunkach z pominięciem przystanków Zduńska i Okrzei, tj.

  • w kierunku Podolszyc – przejazd od przystanku Ostatnia bezpośrednio do przystanku Kwiatka

w kierunku Dworca kolejowego – przejazd od przystanku Bielska (na ul. Sienkiewicza) bezpośrednio do przystanku Jachowicza (na ul. Bielskiej przy poczcie)

Zmiana dotyczyć będzie kursów:

  • z Dworca kolejowego o godz. 11:00 i 12:00
  • z Podolszyc o godz. 10:53 i 11:53

K. Kozłowski, źródło: MUKS

Poprzednia aktualność
«