Rezerwacja wizyty

Skutery elektryczne dla Straży Miejskiej

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przekazał komendantowi Straży Miejskiej w Płocku Konradowi Guzankowi dwa nowe elektryczne motocykle. Będą one wsparciem dla patroli pieszych oraz pozwolą na szybkie interwencje na terenie miasta, w parkach i innych terenach zielonych.

– Chcemy w ten sposób zwiększyć mobilność strażników i jednocześnie podnieść efektywność działań Straży Miejskiej przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. To kolejne pojazdy elektryczne, które zasiliły tabor płockich instytucji samorządowych. W najbliższym czasie planujemy zakup kolejnych użytkowych samochodów elektrycznych – powiedział Andrzej Nowakowski na spotkaniu z dziennikarzami.

Warto przypomnieć, że Miasto Płocka od lat prowadzi działania proekologiczne. Należy wspomnieć chociażby decyzję prezydenta o ograniczeniu użycia plastikowych jednorazowych opakowań przez urząd miasta i miejskie instytucje. Radni podczas sesji piją kranówkę (która w Płocku jest świetnej jakości) zamiast wody butelkowanej (w plastikowym opakowaniu). Tabor Komunikacji Miejskiej jest też coraz bardziej przyjazny środowisku naturalnemu. Po ulicach Płocka jeździ 29 autobusów hybrydowych, a te o klasycznym napędzie spalinowym spełniają najwyższe normy emisji spalin. W Płocku przybywa stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Na bardziej ekologiczne zamieniane są także samochody będące na służbie w innych miejskich instytucjach. Od jesieni 2020 roku elektryczny samochód eksploatuje Miejski Zarząd Dróg, a od marca tego roku jeden taki pojazd, który służy Ekopatrolowi, ma Straż Miejska. Po skuterach, municypalni czekają na dostawę kolejnych, dwóch samochodów elektrycznych.

Specyfikacja skuterów:

  • model: Robo-S
  • liczba miejsc: 2
  • moc silnika 3 kW
  • maksymalny zasięg: 135 km
  • maksymalna prędkość: 80 km/h
  • waga skutera: 81 kg
  • dopuszczalna ładowność: 176 kg

K. Kozłowski

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»