Poprzednia wersja strony Plock.eu

Czas na piąte Forum Partnerstwa

– Nasze doświadczenie w projektach, realizowanych w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, owocuje konkretnymi inwestycjami. Mamy dużą wiedzę i chcemy się nią podzielić – zaczął czwartkową konferencję prasową, zapowiadającą Międzynarodowe Forum PPP prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Miasto Płock już po raz piąty zaprasza przedstawicieli samorządów, instytucji publicznych i firm prywatnych do dyskusji oraz wymiany doświadczeń w zakresie realizacji projektów w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Tegoroczna edycja Forum zaplanowana została na dwa dni: 27 i 28 września. Podobnie jak w ubiegłym roku prowadzona będzie w formie konferencji online.

Andrzej Nowakowski przypomniał, że pierwszy – już zrealizowany w formule PPP projekt termomodernizacji 24 budynków użyteczności publicznej (głównie szkół i przedszkoli) – został doceniony na zakończonym w tym tygodniu Europejskim Kongresie Gospodarczym. – Znaleźliśmy się w dziesiątce Top Inwestycji Komunalnych i otrzymaliśmy statuetkę – powiedział prezydent Płocka. – Statuetkę odebrał też nasz prywatny partner. Teraz rozmawiamy o kolejnych projektach. Trwa już projektowanie aquaparku i przygotowanie terenu pod budowę obiektu – dodał Andrzej Nowakowski.

Konferencja prasowa w sprawie Forum PPP. Od lewej siedzą: rzecznik prasowy Forum Olga Wójcik-Michałowska, prezydent Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Artur Zieliński i opiekun merytoryczny Forum Rafał Cieślak

Nadzorujący płockie inwestycje wiceprezydent miasta Artur Zieliński także podzielił się wrażeniami z EKG. – Widać było, że przez wielu samorządowców postrzegani jesteśmy jako liderzy w PPP. Pewnie nikt nie spodziewał się, że uda się nam rozpocząć budowę aquaparku w tej formie. Może nie ma się co dziwić, bo dialog konkurencyjny trwał aż trzy lata. Ale udało się i wyraźnie samorządowcy oczekują teraz od nas spotkań, i dzielenia się doświadczeniami. Będziemy to robić, ale również będziemy słuchać innych – powiedział Artur Zieliński.

Wiceprezydent Płocka przypomniał, że formuła PPP funkcjonuje na polskim rynku od 12 lat. W tym czasie wszczęto w kraju łącznie 602 postępowania PPP, które w 156 przypadkach zakończyły się podpisaniem umów. Jak podaje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do końca marca 2021 roku zawarto porozumienia o łącznej wartości 8,2 mld zł.

Start Forum PPP w poniedziałek. Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w prelekcjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych oraz będą mieli możliwość prowadzenia bezpośrednich wirtualnych rozmów w tzw. strefach networkingowych.

Corocznie w wydarzeniu bierze udział ponad 250 uczestników zainteresowanych skuteczną realizacją projektów PPP.

– W ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy Forum w formie online, uczestników mieliśmy nieco więcej, bo łatwiej było zdalnie wziąć udział w dyskusji, czy wykładzie – uzupełnił Rafał Cieślak − opiekun merytoryczny Międzynarodowego Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Warto przypomnieć, że w październiku upływa termin składania ofert na realizację w Płocku kolejnego projektu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w formule PPP.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»