Rezerwacja wizyty

Spektakl w mariawickim ogrodzie

Mariawici zapraszają na spektakl upamiętniający 100. rocznicę śmierci założycielki Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 22 sierpnia o godzinie 22 w klasztornym ogrodzie przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości, przy ul. Kazimierza Wielkiego 27.

– Dla kapłanów oraz sióstr i braci zakonnych Mateczka była duchową Przewodniczką i Mistrzynią, dla wiernych – czułą Matką. Stanowiła autorytet dla młodzieżowych organizacji mariawickich, które w swojej działalności starały się wypełnić przekazaną przez nią misję. Co więcej Mateczka wpisała się na stałe w historię Płocka, jako charyzmatyczna kobieta prowadząca działalność charytatywną, społeczną i opiekuńczą – mówi bp. M. Karol Babi, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.

Reżyserką i pomysłodawczynią spektaklu poświęconego Marii Franciszce Kozłowskiej jest Karolina Kosieradzka, a w spektaklu wystąpią młodzież i duchowni Kościoła.

– Tekst scenariusza powstał na podstawie utworu „Wieczory Mesyaniczne” wydanego w 1928 roku. Stanowi on kompilację dzieł poetów romantycznych oraz wierszy napisanych przez mariawitów w latach 20. XX wieku. Profetyczna poezja zapowiada przyjście mężnej Niewiasty, która przyniesie ginącemu światu ratunek – cześć Przenajświętszego Sakramentu i pomoc Maryi – informuje biskup M. Karol Babi.

ab

 

Poprzednia aktualność
«