Rezerwacja wizyty

Spotkanie z Jakubem Małeckim w Mediatece

Zapraszamy do Książnicy Płockiej na Spotkanie z książką na XIII Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych De Facto. Z Jakubem Małeckim bedzie można spotkać się 27 września 2023 r., godz. 17.00, Mediateka eMka, ul. Kościuszki 3b.

Po raz ósmy Książnica Płocka zaprasza festiwalowiczów i wszystkich zainteresowanych (spotkanie jest otwarte dla wszystkich) na spotkanie literackie. 27 września o 17.00 w Mediatece będzie gościć Jakub Małecki, pisarz, autor m.in. bestsellerowego Dygotu, Rdzy oraz Śladów, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Na koncie ma też powieści Dżosef, Nikt nie idzie, Saturnin, Horyzont, Święto ognia i najnowszej Sąsiednie kolory. W październiku będzie miał premierę film Kingi Dębskiej na podstawie książki Małeckiego Święto ognia, w rolach głównych m.in. Kinga Preis, Tomasz Sapryk, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman, Mariusz Bonaszewski oraz debiutantka Paulina Pytlak i tancerka Baletu Narodowego Joanna Drabik.

Jakub Małecki ma na koncie wiele nagród, m.in. nominację do NIKE, Złote Wyróżnienie Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrodę Śląkfa, nominowany również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka, oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Saturnin nominowany został do nagrody Europese Literaturprijs. Najnowsza książka Sąsiednie kolory to powieść o tęsknocie, odwadze i miłości niemożliwej. O stwarzaniu prawdy, pustych miejscach w ciele, leczeniu tańcem i słowach, które wędrują daleko poza śmierć. Jak zawsze u tego autora – nie brakuje symboliki i niezwykłego, niemal magicznego klimatu.

Książki Małeckiego są tłumaczone na wiele języków. Wszystkie ukazały się w formie audiobooków.

op. K. Kozłowski, źródło: Książnica Płocka