Rezerwacja wizyty

Startuje Big Festivalowski

Od piątku, 19 sierpnia przez trzy dni Płock będzie stolicą dobrego humoru. To wszystko dzięki Big Festivalowskiemu, czyli imprezie łączącej różne rodzaje pozytywnej twórczości.

Pomysłodawcą i dyrektorem programowym wydarzenia jest płocczanin Alek Pietrzak, reżyser m.in. czarnej komedii „Juliusz” oraz komediodramatu „Czarna owca”. Jego nazwisko i filmy to najlepsza rekomendacja i zachęta do wzięcia udziału w imprezie.

W programie festiwalu są m.in. przegląd najlepszych komedii i komediodramatów z całego świata, spotkania z twórcami, gala stand-upu, którą poprowadzą Abelard Giza i Kacper Ruciński, warsztaty aktorskie, komediopisarskie i filmowe. Wśród bardziej nietypowych atrakcji w programie jest np. konkurs na najgłupszy krok, prowadzony przez specjalistów od dobrego humoru Michała Kępę i Agnieszkę Matan, a także spacer po Płocku w towarzystwie Wojciecha Fiedorczuka i sztafeta dubbingowa filmów klasy B w wykonaniu Bartka Walosa i jego ekipy.

Na festiwalu, wśród wielu gwiazd, będzie można spotkać m.in. Annę Smołowik, Wojciecha Mecwaldowskiego oraz Tomasza Karolaka.

Więcej informacji o Big Festivalowskim znajdziecie na jego stronie.

Wydarzenia odbywające się na Starym Rynku na Scenie Letniej oraz Muzeum Memów są darmowe. Na inne obowiązują wejściówki do nabycia w tym miejscu. Karnet na wszystkie wydarzenia to koszt 179 zł, bilet jednodniowy 79 zł. Gala stand-up to koszt 69 zł, natomiast koncert zamknięcia to 30 zł.

Program festiwalu:

mk