Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Startuje Big Festivalowski

Od piątku, 19 sierpnia przez trzy dni Płock będzie stolicą dobrego humoru. To wszystko dzięki Big Festivalowskiemu, czyli imprezie łączącej różne rodzaje pozytywnej twórczości.

Pomysłodawcą i dyrektorem programowym wydarzenia jest płocczanin Alek Pietrzak, reżyser m.in. czarnej komedii „Juliusz” oraz komediodramatu „Czarna owca”. Jego nazwisko i filmy to najlepsza rekomendacja i zachęta do wzięcia udziału w imprezie.

W programie festiwalu są m.in. przegląd najlepszych komedii i komediodramatów z całego świata, spotkania z twórcami, gala stand-upu, którą poprowadzą Abelard Giza i Kacper Ruciński, warsztaty aktorskie, komediopisarskie i filmowe. Wśród bardziej nietypowych atrakcji w programie jest np. konkurs na najgłupszy krok, prowadzony przez specjalistów od dobrego humoru Michała Kępę i Agnieszkę Matan, a także spacer po Płocku w towarzystwie Wojciecha Fiedorczuka i sztafeta dubbingowa filmów klasy B w wykonaniu Bartka Walosa i jego ekipy.

Na festiwalu, wśród wielu gwiazd, będzie można spotkać m.in. Annę Smołowik, Wojciecha Mecwaldowskiego oraz Tomasza Karolaka.

Więcej informacji o Big Festivalowskim znajdziecie na jego stronie.

Wydarzenia odbywające się na Starym Rynku na Scenie Letniej oraz Muzeum Memów są darmowe. Na inne obowiązują wejściówki do nabycia w tym miejscu. Karnet na wszystkie wydarzenia to koszt 179 zł, bilet jednodniowy 79 zł. Gala stand-up to koszt 69 zł, natomiast koncert zamknięcia to 30 zł.

Program festiwalu:

mk