Rezerwacja wizyty

Startuje przebudowa ul. Przemysłowej

W poniedziałek 27 maja zaczynamy modernizację kolejnego odcinka ul. Przemysłowej. O godz. 8.00 rano drogowcy całkowicie zamkną przejazd tą ulicą na odcinku od centrów handlowych do skrzyżowania z ul. Rutskich. Dojazd do funkcjonujących w tym rejonie placówek handlowych pozostanie możliwy. Przewidujemy, że prace na tym odcinku ul. Przemysłowej potrwają trzy miesiące.

Przejazd przez skrzyżowanie z ul. Rutskich pozostanie przez ten czas otwarty. Przejedziemy również przez skrzyżowanie ul. Przemysłowej z łącznikiem, który obok stacji paliw prowadzi do supermarketu (przetniemy Przemysłową w poprzek).

Wjazd na stacje paliw z kolei nieco się zmieni, będzie prowadzić ze wspomnianego łącznika, ale także pozostanie możliwy.

Organizacja ruchu zmieni się natomiast znacznie w rejonie centrum handlowego i galerii handlowej. Dojazd do centrum handlowego z ul. Tysiąclecia będzie dość prosty. Po wjechaniu w ul. Przemysłową nadal będziemy mieli wytyczony lewoskręt, tyle tylko, że zostanie on przesunięty w lewo. Natomiast istniejący dziś lewoskręt do centrum handlowego zostanie zamieniony na pas ruchu na wprost aż do wjazdu na parking Galerii Mosty. Oznacza to konieczność częściowego rozebrania wysepki, która rozdziela funkcjonujące jeszcze dziś pasy ruchu ul. Tysiąclecia i pozwala pokonać ulicę pieszym w dwóch etapach.Wraz z rozpoczęciem prac przejście dla pieszych między centrum a galerią zostanie na czas modernizacji drogi całkowicie zamknięte. Piesi będą musieli korzystać z pasów przy skrzyżowaniu z ul. Tysiąclecia! Wyjazd z centrum handlowego i galerii będzie stosunkowo łatwy, ale możliwy jedynie w kierunku ul. Tysiąclecia.

Zaczynająca się modernizacja dotyczy całego odcinka tej drogi, który leży między skrzyżowaniem z ul. Tysiąclecia a skrzyżowaniem z ul. NSZ i będzie kompleksowa. Zaczniemy od rozbiórki starej drogi, a potem przystąpimy do przebudowy kanalizacji. Następnie wykonamy nową jezdnię, chodniki po obu jej stronach, a do tego jeszcze dwukierunkową drogę rowerową po stronie wschodniej. Przebudujemy również sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ul. NSZ oraz zainstalujemy nową na przejściu dla pieszych między galerią handlową a centrum handlowym. Będą to światła wzbudzane przyciskiem, o co postulowali mieszkańcy.

Nowa ul. Przemysłowa będzie szersza, bo trzypasmowa. Nowy, dodatkowy pas powstanie na jej środku. Posłuży do wytyczenia lewoskrętów, które znacząco upłynnią ruch pojazdów. Sprawniej będziemy też jeździć dzięki dwóm małym rondom. Zbudujemy je na skrzyżowaniu z ul. Rutskich oraz z łącznikiem obok stacji paliw.

Za przebudowę ul. Przemysłowej zapłacimy 16,2 mln zł. Zdobyliśmy jednak dofinansowanie ze skarbu państwa, sięgające 8 mln zł. Koniec prac powinien nastąpić pod koniec roku, ale wiele zależy od pogody.

Prosimy wszystkich o ostrożną jazdę i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

H. Woźniak