Rezerwacja wizyty

Tunezja zdobyła Puchar Prezydenta IHF

Puchar Prezydenta IHF wywalczyła reprezentacja Tunezji, która w finale turnieju pokonała Chile 38:26 (24:10). MVP meczu wybrano Chilijczyka Ervina Feuchtamanna. Drużyna z Afryki zajęła także 25. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Polska – Szwecja’23.

W pozostałych meczach rozgrywanych dziś w płockiej Orlen Arenie padły następujące wyniki:

28-27 miejsce Macedonia Północna – Korea Południowa 36:33 (20:19)
30-29 miejsce Maroko – Arabia Saudyjska 30:32 (11:18)
32-31 miejsce Algieria – Urugwaj 34:33 (17:16)

Klasyfikacja w turnieju:

  • Tunezja – Puchar Prezydenta IHF, 25 miejsce Mistrzostw Świata
  • Chile – 26 miejsce Mistrzostw Świata
  • Macedonia Północna – 27 miejsce Mistrzostw Świata
  • Korea Południowa – 28 miejsce Mistrzostw Świata
  • Arabia saudyjska – 29 miejsce Mistrzostw Świata
  • Maroko – 30 miejsce Mistrzostw Świata
  • Algieria – 31 miejsce Mistrzostw Świata
  • Urugwaj – 32 miejsce Mistrzostw Świata

 

Turniej o Puchar Prezydenta IHF w Płocku dobiegł końca. W organizacji Mistrzostw Świata w Płocku każdego dnia pracowało ponad 300 osób z czego ponad 100 to wolontariusze. Wszystkie mecze odbyły się w Orlen Arenie. Rywalizacja trwała w dniach 18-25 stycznia.

Przypomnijmy, Puchar Prezydenta IHF pierwszy raz pojawił się na mistrzostwach świata w 2007 roku. Zdobywali go między innymi Norwegowie, Hiszpanie i Polacy. W 2023 r. zdobywcą trofeum jest Tunezja. Turniej to rywalizacja, która od lat jest jednym z priorytetów szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassana Moustafy. Jej celem jest promocja piłki ręcznej na wysokim poziomie oraz stworzenie możliwości walki o trofeum drużynom, które nie zdołały włączyć się do gry o medale mistrzostw świata.

W Polsce podczas Mistrzostw świata ogółem rozegranych zostanie 61 ze 112 meczów mistrzostw. 21 z nich odbyło się w Katowicach, w tym mecz otwarcia i spotkania reprezentacji Polski w fazie grupowej turnieju. W rundzie wstępnej mecze były rozgrywane w Katowicach, Krakowie (po dwie grupy) oraz Goeteborgu, Joenkoeping, Kristianstad i Malmoe. Gospodarzami fazy głównej były Kraków, Goeteborg, Katowice i Malmoe. W Płocku rozegrano 16 meczów w Turnieju o Puchar Prezydenta IHF.

Od ćwierćfinałów rywalizacja przeniosła się do Gdańska i Sztokholmu. W gdańskim półfinale zmierzą się Duńczycy i Hiszpanie, którzy po heroicznym boju wyeliminowali Norwegów. W Sztokholmie zagrają Szwedzi, a dołączą do nich Francuzi, którzy musieli stoczyć trudny bój z Niemcami w Gdańsku. Finał zostanie rozegrany w stolicy Szwecji 29 stycznia.

K. Kozłowski

 

Poprzednia aktualność
«