Rezerwacja wizyty

V Szopka Noworoczna

Szopka noworoczna wraca na deski teatru płockiego. Z inicjatywy posłanki Elżbiety Gapińskiej w tym roku, po kilkuletniej przerwie, ponownie będziemy mieli możliwość udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Jak podkreślali organizatorzy szopki na konferencji prasowej, która odbyła się w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Płocku, celem nadrzędnym całego wydarzenia jest jego cel charytatywny. W tym roku środki pochodzące z zakupu biletów cegiełek zostaną przeznaczone na rehabilitację Dominika, ucznia Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku, który od ponad 1,5 roku walczy o powrót do sprawności po nagłej akcji zatrzymania serca.

Obecna na konferencji mama chłopca, ze wzruszeniem informowała o ogromnych potrzebach w zakresie ciągłej rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach, ale też o dobrych rokowaniach na przyszłość.

Autorzy spektaklu, nie chcieli zdradzić szczegółów fabuły, ale zapewniali o pełnej zwrotów akcji, w której istotnym bohaterem będzie Płock jako miasto. Na deskach teatru zobaczymy wiele znanych twarzy – prezydenta Płocka oraz wszystkich jego zastępców, polityków, sportowców, ludzi kultury, ale też przedstawicieli miejskich spółek i szkół. Organizatorzy szopki gwarantują dobrą zabawę i zapraszają na spektakl, który pozwoli zobaczyć znanych ludzi w nie swoich rolach, a jednocześnie pośmiać się z naszych lokalnych przywar.

Autorami scenariusza są Mariusz Pogonowski – aktor i miejski radny, Maciej Woźniak – poeta i bibliotekarz oraz Artur Jaroszewski – przewodniczący Rady Miasta Płocka. Spektakl reżyseruje Mariusz Pogonowski.

Współorganizatorem wydarzenia jest Portal FM, który swoją działalnością od lat wspiera osoby chore i niepełnosprawne w walce o zdrowie i życie. Spektakl odbędzie się 12 lutego 2023 r. o godz. 18.00 w płockim teatrze. Bilety – cegiełki w cenie 50 zł są do nabycia w kasie płockiego teatru.

(mak)

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»