Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Uczniowie na mundialu

Płockie Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych rozpoczęte. Za nami pierwszy z ośmiu turniejów dla uczniów z Płocka i powiatu płockiego.

Zawody organizowane są w ramach działalności Płockiej Akademii Piłki Ręcznej. Rozgrywki odbywają się w Szkole Podstawowej nr 16, a udział biorą dziewczęta i chłopcy z klas IV-VIII szkół podstawowych.

W styczniu Płock będzie jednym z miast-gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które organizują wspólnie Polska i Szwecja. Odbywający się aktualnie turniej dla dzieci ma stanowić przedsmak tej imprezy i zachęcić do kibicowania szczypiornistom, którzy na początku przyszłego roku przyjadą do Płocka z różnych stron świata.

W ramach mistrzostw odbywających się teraz w SP 16 odbędzie się w sumie osiem turniejów. Ich liczba odpowiada liczbie grup na „dorosłych” mistrzostwach w styczniu.

Podczas pierwszego dnia rozgrywek rywalizowały ze sobą klasy ósme, a każda ze szkół „reprezentowała” jedno z państw z grupy A (Hiszpania, Czarnogóra, Chile, Iran). Następne turnieje zaplanowane są na siedem czwartków. Ostatni 8 grudnia.

 

****

Już teraz można kupić bilety na zaplanowane w Płocku mecze styczniowych mistrzostw  świata w piłce ręcznej.

Ceny biletów na spotkania zaczynają się już od 19 zł. Rywalizacja w Płocku potrwa tydzień, od 18 do 25 stycznia. Istnieje możliwość zakupu karnetu uprawniającego do wstępy na wszystkie mecze – jego koszt to 99 zł (2. kategoria) lub 159 zł (1. kategoria). Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com.

Poprzednia aktualność
«