Rezerwacja wizyty

Webinaria na temat tzw. tarczy energetycznej

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza samorządowców i wytwórców ciepła do udziału w webinarium na temat tzw. tarczy energetycznej.

Wirtualne spotkania dla przedstawicieli gmin odbędą się 26, 27 i 28 września na platformie Mitting15. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. Linki do formularzy rejestracyjnych znajdują się poniżej. Z uwagi na to, że liczba uczestników każdego ze spotkań jest ograniczona, o uczestnictwie w webinarium będzie decydowała kolejność zapisów. Zgłoszenia będą przyjmowane z adresów służbowych, dla weryfikacji domen.

Linki do rejestracji:

Informujemy także, że na mocy Ustawy z dnia 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, mieszkańcy Polski mogą wnioskować o przyznanie wsparcia dla gospodarstw domowych, ciepłowni i podmiotów społecznych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła. Wsparcie ma trafić do 6,5 milionów odbiorców.

Do beneficjentów tarczy dołączają również gospodarstwa domowe, które używają innego opału niż węgiel oraz mieszkańcy korzystający z ciepła systemowego – z myślą o nich przewidziane są rekompensaty do taryf dla odbiorców ciepła. Niezbędne wsparcie zabezpieczające przed gwałtownym wzrostem cen ogrzewania otrzymają również podmioty społeczne, w tym w szczególności szkoły, szpitale i placówki wychowawcze działające w gminach.

Szczegóły dotyczące poszczególnych elementów wsparcia w ramach rządowej tarczy energetycznej, w tym wnioski do pobrania oraz praktyczne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska: www.gov.pl/klimat

K. Kozłowski, źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Następna aktualność
»