Poprzednia wersja strony Plock.eu

Więcej drzew małych płocczan

Piętnaście klonów czerwonych wyrosło w czwartkowe wczesne popołudnie przy torze do pumptracku na Podolszycach Północ. To „Drzewa Młodych Płocczan”. Właśnie trwa ich sadzenie w piątej edycji akcji.

Na sadzeniu stawiły się często całe rodziny i dzielnie kopały dołki pod rośliny. Gdy opadały z sił, wspierało ich specjalne urządzenie – wiertnica. Przy drzewach, zgodnie z tradycją płockiej akcji, rodzice ustawili tabliczki z imionami pociech oraz datami ich urodzenia.

Nowo posadzone klony prezentują się okazale, ich pnie mają ponad 2 metry wysokości i 18 cm obwodu. Utworzyły okazały szpaler między ogrodzeniem Szkoły Podstawowej nr 23 a torem do jazdy na rolkach w centrum sportów ekstremalnych.

W dotychczasowych czterech edycjach „Drzew Młodych Płocczan” zasadziliśmy 136 roślin na terenie całego miasta. w tym roku pojawi się ich łącznie 29. Będą to nie tylko klony czerwone, ale także miłorzęby dwuklapowe, kasztanowce czerwone, wiśnie piłkowane o klony pospolite.

Pojawienie się na świecie najmłodszych płocczanek i płocczan jest od kilku lat upamiętniane drzewami. Sadzą je, w imieniu swoich nowo narodzonych dzieci, rodzice. Nasadzenia odbywają się jesienią, ale chęć udziału w akcji należy zgłaszać od 1 czerwca do 1 września.

mk