Więcej planów na jubileuszowy Audioriver
– Audioriver zmienia się – donoszą organizatorzy. Ogłaszają kolejne plany na 15. odsłonę festiwalu, która odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 roku. Co czeka fanów w Płocku na jubileuszowej edycji wydarzenia?
Nowa scena i łącznie ponad 100 koncertów w ciągu 3 dni
Już od 15 lat, Audioriver to najważniejsze święto muzyki elektronicznej oraz największe w Polsce wydarzenie, które prezentuje publiczności tak szerokie spektrum tego typu brzmień. Co ważne, na scenach festiwalu występują zarówno gwiazdy elektroniki, jak i artyści reprezentujący inne gatunki, jak pop, rock, a nawet jazz. Jak zapowiada organizator Audioriver, program 15. edycji Audioriver będzie jeszcze szerszy niż dotychczas.
– Możemy zdradzić, że festiwal się powiększy, a na terenie płockiej plaży pojawi się dodatkowa scena. Ujawniliśmy już pierwsze nazwiska artystów, a przed nami wiele innych ogłoszeń – nie tylko muzycznych, bo pamiętajmy, że Audioriver to także panele dyskusyjne i debaty, różne aktywności za dnia, a także niesamowity niedzielny Sun/Day. Mamy nadzieję, że będą to niezapomniane urodziny. Nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszej publiczności, która tworzy ten festiwal – mówi jego szef Piotr Orlicz-Rabiega.
Nowa festiwalowa scena, na której będą występować artyści z całego świata, to kolejny element programu nocnej części Audioriver, odbywającej się w piątek i sobotę. Teren festiwalu powiększy się aż do brzegu Zalewu Sobótka, znajdującego się tuż obok plaży nad Wisłą.
Design: Więcej dekoracji i ograniczenie zużycia energii elektrycznej
Festiwal zmienia się także w warstwie wizualnej. Niedzielny Sun/Day to jedno z pierwszych dziennych wydarzeń w Polsce, które zachwyca fanów dzięki mnogości dekoracji, kolorów i instalacji artystycznych. Coraz więcej takich motywów wizualnych pojawia się również na terenie festiwalu na plaży, a w przyszłym roku większość scen będzie zaprojektowana właśnie w oparciu o specjalnie przygotowane elementy dekoracyjne pochodzące z materiałów naturalnych. Ich wprowadzenie ma także na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej, koniecznej do działania ekranów scenicznych, ścian LED i instalacji świetlnych. Za design poszczególnych scen i stref odpowiadać będą osoby i organizacje, które współpracują z Audioriver od lat. Mowa tu między innymi o kolektywie Affekt, odpowiedzialnym właśnie za aranżację terenu Audioriver Sun/Day i wrocławski klub Projekt Pralnia, a także o osobach związanych z festiwalem Egodrop. Wszystkich artystów wizualnych oraz ich projekty, organizatorzy Audioriver zaprezentują w najbliższych miesiącach.
Kontynuacja działań ekologicznych
Audioriver ponad roku prowadzi akcję edukacyjną Audioriver Goes Green, służącą przekazywaniu wiedzy w zakresie ekologii. Ale działania edukacyjne to nie wszystko, ponieważ organizatorzy wspólnie z ambasadorką akcji Jagną Niedzielską pracują nad wprowadzeniem kolejnych zmian ograniczających szkodliwość festiwalu dla środowiska.
Materiały video Audioriver Goes Green można obejrzeć na www.audioriver.pl/info/eko. Podcasty Audioriver Goes Green są dostępne m.in. na Spotify – https://sptfy.com/6GpB~s i Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=CKssy0vS1i0
Audioriver bez barier, czyli akcja Audiohome: #jesteśwdomu
Jeszcze jednym realizowanym projektem jest kampania edukacyjna Audiohome: #jesteśwdomu, w ramach której festiwal poświęca uwagę kwestiom bezpieczeństwa, tolerancji, praw człowieka, wykluczeń itp. Od prawie roku, w mediach społecznościowych Audioriver pojawiają się m.in. materiały video, wywiady i edukacyjne komunikaty. Akcję wspierają artyści, dziennikarze, eksperci i organizacje pozarządowe: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Edukacji Społecznej i Fundacja Kultury Bez Barier.
Kolejnym krokiem jest stworzenie strefy bezpieczeństwa, która powstanie na terenie wydarzenia. Będzie to przestrzeń, gdzie każdy uzyska pomoc, niezależnie od charakteru lub skali problemu, a organizatorzy będą przygotowani, żeby reagować na niespodziewane sytuacje. W strefie AUDIOHOME znajdą się również psycholodzy, edukatorzy oraz wolontariusze, którzy będą w regularnym kontakcie z ochroną oraz służbami medycznymi. – Festiwal to nasz wspólny dom, dlatego zależy nam, aby każdy z uczestników czuł się jak u siebie – bezpiecznie i swobodnie. Naszym zadaniem jest zadbać o wspaniałą zabawę, ale i o pełny komfort naszej publiczności. Przestrzeń AUDIOHOME będzie przede wszystkim odpowiadać na bieżące potrzeby, a także pełnić funkcję strefy edukacyjnej, gdzie festiwalowicze mogą przyjść z pytaniami, których nie mają śmiałości zadawać przez cały rok – Piotr Orlicz-Rabiega, szef festiwalu Audioriver.
Karnety na Audioriver 2022 można zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2M35rNA.
Organizatorem Audioriver Festival jest Fundacja Jest Akcja!
Partnerzy festiwalu: Miasto Płock, POKiS
Sponsorzy festiwalu: Red Bull
Więcej na www.audioriver.pl
Źródło: Audioriver, opr. mk
« Zaproszenie na konsultacje społeczne
Ograniczenia w ruchu na ul. Długiej »