Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Wrześniowe rocznice

Kwiaty pod tablicą pamiątkową przy Stanisławówce oraz przy Płycie Nieznanego Żołnierza złożyli w czwartek w imieniu płocczan przedstawiciele samorządu, kombatanci i młodzież z płockich szkół.

Pierwszy dzień września jest nie tylko początkiem roku szkolnego. To również rocznica wybuchu II wojny światowej – największego kataklizmu w dziejach ludzkości, który zaczął się od napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę.

Wojna pochłonęła 60 milionów ofiar, przyniosła ze sobą okrucieństwo i ludobójstwo na niespotykaną skalę. W gruzy obróciła wiele miast i wsi. W czwartek uczciliśmy ofiary wojny spotykając się w miejscach pamięci narodowej. W imieniu płocczan kwiaty najpierw pod tablicą pamiątkową przy Stanisławówce złożyli wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski, dyrektorka ratuszowego Wydziału Kultury i Inicjatyw Społecznych Monika Maron, kombatanci oraz młodzież – przedstawiciele Jagiellonki. Potem przy składaniu kwiatów przy Płycie Nieznanego Żołnierza była jeszcze dyrektorka ratuszowego Wydziału Edukacji Agnieszka Harabasz, a licealistów z Jagiellonki zastąpili uczniowie pierwszych klas Małachowianki.

Kwiaty pod Płytą Nieznanego Żołnierza składa wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski

Wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski przypomniał, że koszmar wojny wrócił, gdy w lutym tego roku Rosja zaatakowała Ukrainę. Za naszą granicą znów szerzy się okrucieństwo, giną ludzie, cywile i dzieci, a miasta zamieniają się w gruzowiska.

W czwartek obchodziliśmy jeszcze Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej. Jest to chwila, kiedy oddajemy hołd obrońcom ojczyzny i wspominamy tych, którzy zginęli na polach bitew.

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»