Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rejestracja pojazdów

Wróciła Płocka Rada Gospodarcza

– Jak budować nowoczesne miasto w oparciu o współpracę między biznesu z oświatą? – od tego pytania prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zaczął w poniedziałek pierwsze od miesięcy spotkanie Płockiej Rady Gospodarczej.

Rada jest ciałem doradczym prezydenta Płocka. Składa się z menedżerów płockich firm (jak m.in. PKN-u, PERN-u Basell Orlen Polyolefins, Levi Straus’a), nauczycieli akademickich płockich szkół wyższych, czy przedstawicieli Izby Gospodarczej Regionu Płockiego. Przewodniczy jej wieloletni prezes PKN Konrad Jaskóła.

W poniedziałek zebrała się po raz pierwszy od wielu miesięcy. Dotychczasowy brak aktywności w tym i w ubiegłym roku wynikał ze względów epidemiologicznych.

Tym razem Płocka Rada Gospodarcza zajęła się tematem współpracy szkół z biznesem. Chodziło zarówno o kwestię uczenia się i szkolenia młodych ludzi w płockich zakładach, a także szukaniem sposobu, w jaki prywatny biznes mógłby wspierać szkoły.

Część dyskusji poświęcona została osiągnięciu innowacyjności w edukacji, ponieważ taki cel zawiera m.in. Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Płocka. – Tylko co współcześnie oznacza ta innowacyjność – pytał Krzysztof Izmajłowicz, reprezentujący Izbę Gospodarczą Regionu Płockiego. – To co było nowością, innowacyjnością jeszcze kilka lat temu dziś staje się powszechnym standardem.

W obradach Płockiej Rady Gospodarczej wziął również udział wiceprezydent Artur Zieliński

Menedżerowie wymieniali się również doświadczeniami w organizowaniu stażów dla młodych pracowników. – Pamiętajmy, że są to koszty ubezpieczenia, oddelegowania do opiekuna dla stażysty – podkreślał jeden z nich.

Ale okazuje się, że niejeden stażysta w ich spółce został. Wiele z płockich firm – okazuje się – prowadzi też własny systemów stypendiów.

Następna aktualność
»