Rezerwacja wizyty

Współpraca dla uchodźców

W czwartek 4 sierpnia Miasto Płock i Fundacja Leroy Merlin podpisały umowę, której celem jest pomoc uchodźcom z Ukrainy na terenie Płocka.

W ramach współpracy Miasto Płock udostępni na okres 1 roku 7 lokali mieszkalnych (socjalnych) na terenie Płocka, które są zlokalizowane przy ul. Mickiewicza, Sienkiewicza, Pszczelej, Bartniczej, Słodowej, Skłodowskiej i Krótkiej. Lokale są jednopokojowe i mają od 18 do 30 m. kw. Fundacja Leroy Merlin przekaże darowiznę rzeczową w postaci materiałów budowlanych i wykończeniowych, pokryje koszty ich transportu oraz pokryje koszty usług montażowych. Łączna wartość pomocy wyniesie ponad 240 tys. zł. Do końca października 2022 r. lokale zostaną wyremontowane w ramach współpracy Miasta i Fundacji, a następnie zostaną udostępnione rodzinom uchodźców z Ukrainy.

Współpraca samorządu Miasta Płocka i Fundacji Leroy Merlin ma na celu praktyczną realizację działań o charakterze dobroczynnym, w tym w zakresie pomocy społecznej i opieki socjalnej oraz jest realizacją na terenie Płocka programów pomocowych na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających na terytorium Polski.

K. Kozłowski

 

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»