Rezerwacja wizyty

Trwa modernizacja stadionu Wisły Płock

– Firma modernizująca stadion Wisły Płock w całości zrealizowała pierwsze dwie trybuny – powiedział na początek czwartkowej konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Prezydent spotkał się z dziennikarzami na stadionie przy ul. Łukasiewicza razem ze swoimi zastępcami: odpowiadającym za inwestycje Arturem Zielińskim oraz zajmującym się m.in. sportem Romanem Siemiątkowskim.

Przypomniał, że pierwszy etap modernizacji, czyli trybuny wschodnia i północna, są w całości gotowe. Roboty wykończeniowe trwają jeszcze na ich zapleczu, ale są one bardzo zaawansowane.

Również prace przy drugim etapie modernizacji, czyli trybunach zachodniej i południowej, posuwają się dynamicznie naprzód.

Prezydent Płocka wyjaśnił, że pod względem finansowym są za nami roboty już za 105 mln zł (oznacza to zaangażowanie finansowe na poziomie do 65 proc. wartości inwestycji). Mówił o dobrej współpracy z wykonawcą, który musiał w ostatnim okresie zmierzyć się ze skutkami pandemii, inflacji oraz wojny na Ukrainie, powodującej odpływ ukraińskich pracowników z placu budowy.

– Sytuacja kadrowa na budowie jest dziś stabilna, choć mamy sygnał od firmy modernizującej stadion, że może potrzebować od miesiąca do dwóch więcej czasu na zakończenie inwestycji. Na razie jednak żadnego aneksu nie podpisaliśmy – zapewnił Andrzej Nowakowski.

Wiceprezydent Artur Zieliński zaś dodał, że obecnie na placu budowy pracuje 180 fachowców.

– Mam nadzieję, że wiosenną rundę zagramy na całkowicie zmodernizowanym stadionie – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski.

Konferencja prasowa prezydenta Płocka na stadionie Wisły Płock

hw

Następna aktualność
»