Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Zuzanna Maślana medalistką Mistrzostw Świata U-20

Wielki sukces polskiej lekkoatletki Zuzanny Maślanej. Płocczanka zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata juniorek U-20 w pchnięciu kulą. Zawodniczka MLKL Płock w kolumbijskim Cali dwukrotnie pobiła także swoje rekordy życiowe. Zawody skończyła z rekordowym wynikiem 16,06 m.

Zuzanna Maślana była jedną z młodszych zawodniczek w turnieju pchnięcia kulą. Płocczanka dopiero niedawno skończyła 18 lat. Do rywalizacji w Kolumbii przystępowała z rekordem życiowym 15,68 m, który ustanowiła miesiąc temu na Mistrzostwach Polski w Radomiu zdobywając złoty medal. Mimo że nie uchodziła za faworytkę, to szybko okazało się, że na mistrzostwa w Cali przygotowała się doskonale. Po niezwykle udanych eliminacjach, aż czterokrotnie pchała kulę dalej niż wynosił jej najlepszy wynik! Nie dała szans wielu starszym i bardziej faworyzowanym rywalkom.

To pierwszy medal dla Polski i Płocka w historii juniorskich mistrzostw świata U-20, a jednocześnie pierwszy dla Polski w mistrzostwach w Kolumbii!

Gratulujemy doskonałego występu.

Zuzanna Maślana jest zawodniczką Miejsko-Ludowego Klubu Lekkoatletycznego Płock, podopieczną trenera Mirosława Nisztora, stypendystka Prezydenta Miasta Płocka. Oprócz pchnięcia kulą trenuje z powodzeniem także rzut dyskiem. Karierę sportową zaczynała jako piłkarka ręczna. Obecnie trenuje lekkoatletykę.

K. Kozłowski