Rezerwacja wizyty

Wygodnie posiedzimy sobie na ul. Tumskiej

– Zaczynamy kolejny etap ocieplania ul. Tumskiej. Ustawiliśmy pierwszą partię nowych, wyposażonych w siedziska, a w niektórych przypadkach także w oparcia, spoczników – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Stare, wyeksploatowane spoczniki zabraliśmy z ul. Tumskiej na początku lutego. Stanęły one na deptaku jeszcze w 2006 roku, na koniec jego przebudowy w tamtym okresie. Były to właściwie wykonane z betonu sześciany oklejone granitowymi płytami. Od kilku lat te ostatnie regularnie odpadały, pękały i wyszczerbiały się. Zdecydowaliśmy, że je wymienimy. Zebraliśmy wszystkie 240 sztuk starych spoczników i zamówiliśmy w ich miejsce 80 nowych, których pierwszą partię właśnie ustawiliśmy. Te nowe spoczniki są monolitami, w całości zostały wykonane z granitu strzegomskiego.

Na wszystkich założyliśmy (przytwierdziliśmy na stałe) drewniane siedziska. 26 z nich dodatkowo wyposażyliśmy w drewniane oparcia. Wszystkie ich elementy wykonaliśmy z drewna jesionowego o jasnym odcieniu – taki był nasz wybór – i wszystkie zaimpregnowaliśmy bezbarwnym lakierem. Za spoczniki zapłacimy 159,4 tys. zł, za drewniane nakładki zaś – 98,2 tys. zł. Koszt całości – prawie 260 tys. zł. Kiedy na Tumskiej stanie komplet nowych spoczników – ławeczek? Wykonawcy (bo jest ich dwóch: jeden produkuje granitowe sześciany, drugi – siedziska) teoretycznie mają czas do końca kwietnia. – Spodziewam się, że całe przedsięwzięcie zakończymy jeszcze w marcu – dodaje prezydent Andrzej Nowakowski.

W czwartek zaczęliśmy ustawianie pierwszych, nowych spoczników

hw

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»