Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Wytyczne Biskupa Płockiego w sprawie Wszystkich Świętych

Biskup Płocki Piotr Libera zaleca odwołanie nabożeństw i procesji na cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych. Apeluje do wiernych o indywidualne odwiedzanie cmentarzy i rozkładanie odwiedzin grobów bliskich na kilka dni.

Mając na uwadze ogłoszone dzisiaj w całym kraju ograniczenia związane z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych – apeluje biskup Piotr Libera.

Biskup zachęca wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, oraz do rozłożenia odwiedzin grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy. Zachęca również do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.

K. Kozłowski, źródło: Kuria Diecezji Płockiej