Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

XXIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Ja i Król Maciuś Pierwszy

Zapraszamy do udziału w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ja i Król Maciuś Pierwszy”. Do Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego można już nadsyłać zgłoszenia.

Do konkursu, którego celem jest zachęcenie uczniów szkół podstawowych do pochylenia się nad ideałami reprezentowanymi przez Króla Maciusia – patrona MDK-u i tytułowego bohatera najsłynniejszej powieści Janusza Korczaka, można nadsyłać prace malarskie, rysunkowe, graficzne, a także wykonane na tkaninie lub w formie ceramiki. Szczegółowe zasady udziału dostępne są na oficjalnej stronie internetowej MDK w Płocku pod adresem: https://mdk-plock.pl/regulamin-konkursu-plastycznego-ja-i-krol-macius-pierwszy/

Termin nadsyłania prac upływa 10 listopada 2022 roku.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ja i Król Maciuś Pierwszy” organizowany jest od 1999 roku, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do lat 16. Jego celem jest poznawanie twórczości Janusza Korczaka, który patronuje naszej pedagogice. Staramy się wyławiać talenty plastyczne uczestników i związać dzieci z postacią i myślą Starego Doktora. Najpiękniejsze prace są prezentowane na wystawie i w katalogu pokonkursowym. Liczba prac zgłaszanych na konkurs rośnie z roku na rok, co najlepiej świadczy o jego popularności.

K. Kozłowski, źródło: MDK