Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Zapraszamy na piknik rodzinny Komunikacji Miejskiej

Już w najbliższą sobotę 17 września na terenie bazy Komunikacji Miejskiej – Płock (ul. Przemysłowa 17) w godz. 10 – 15 odbędzie się Piknik Rodzinny. Zapraszamy mieszkańców na imprezę, podczas której dziesięciu najlepszych kierowców zmierzy się w czterech konkurencjach o tytuł Kierowcy Roku.Na mieszkańców czeka wiele atrakcji.

Kierowcy zmierzą się w precyzyjnej jeździe, udzieleniu pierwszej pomocy, gaszeniu pożaru oraz wykazanie się wiedzą na temat przepisów. 

Dla najmłodszych KM Płock przygotowała szereg atrakcji m.in.:

– warsztaty z chemii i fizyki. Każde dziecko będzie miało możliwość wykonania doświadczeń podczas, których własnoręcznie zbuduje np.: baterię z cytryny

– strefę foto, w której każdy choć przez chwilę będzie mógł poczuć się jak mechanik autobusowy

– blender bike – siłą własnych nóg będzie można „wykręcić” owocowe smoothie

– strefa PłocKarty – gdzie oprócz biura obsługi m.in. zbadacie wzrok, wybierzecie idealne wyposażenie do domowego biura

– wóz bojowy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku

– lekcje pierwszej pomocy poprowadzą druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Płock – Podolszyce

– konkursy z nagrodami

– dmuchana zjeżdżalnia

– trampolina

– malowanie buziek

– klocki i gry planszowe w rozmiarze XXL

– warkoczyki

– animacje ruchowe

– strefa łamigłówek

– ogromna kolorowanka

– wata cukrowa

Jednym z gości pikniku rodzinnego będzie m.in. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku. To doskonała okazja do zobaczenia z bliska szybowca. Szkoleniowcy opowiedzą, jak wygląda życie pilota i w jaki sposób uzyskać odpowiednie uprawnienia, aby nim zostać.

Podczas pikniku dorośli na własnej skórze będą mogli sprawdzić dlaczego po alkoholu nie można wsiadać za kierownicę. O tym jak bardzo jest to niebezpieczne i dlaczego po imprezie polecamy podróż komunikacją miejską będzie mogli się przekonać się wsiadając na „pijany rower”.

Wszystkich zapraszamy również na prawdziwy polski poczęstunek, który przygotują Gary Babci Krysi – grochówka, bigos oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem! Spragnione osoby będą miały możliwość napicia się Płocczanki prosto z kranu z saturatora Wodociągów Płockich, czy lemoniady.

To jeszcze nie wszystko! Na pikniku będą również partnerzy PłocKArty: Pracownia Tortów Artystycznych Torcikowo, Jump Planet, SklepOptyczny.eu, Emka Foto oraz Studio Wyposażenia Wnętrz. To właśnie na ich stanowiskach można będzie spróbować przepysznych słodkości, poskakać z kangurem, wykonać podstawowe badanie wzroku, a nawet poznać tajniki działania biurka hydraulicznego.

Tradycyjnie KM Płock przygotowała specjalny bezpłatny autobus, którym będzie można dojechać i wrócić z pikniku.

K. Kozłowski, źródło: KM Płock