Rezerwacja wizyty

Zielona Ławeczka – projekt grantowy

Zielona Ławeczka to ogólnopolski projekt grantowy dla mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Zapraszamy do udziału w projekcie.

Cel projektu to zmiana zaniedbanych terenów na osiedlach w miniogrody z ławką. Organizatorzy chcą go osiągnąć dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności. Efektem ich pracy będą zielone przestrzenie do odpoczynku i spotkań. Chcą również pokazać, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci, współpraca i pomysł. W projekcie można zdobyć grant na zakup roślin, ławki, ziemi, narzędzi i pozostałych elementów miniogrodu np. domków dla owadów. Maksymalna wysokość grantu to:

  • 3000 zł na miniogrody z obiektami mikroretencji;
  • 2500 zł na miniogrody bez tych obiektów.

Pula grantów wynosi 45 000 zł.

 

Cele projektu

  1. Zazielenianie publicznie dostępnych terenów osiedlowych w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców..
  2. Zapobieganie utracie wody poprzez stworzenie obiektów mikroretencji.
  3. Zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie miniogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności.

Dla kogo?

Do udziału w projekcie zapraszamy zespoły sąsiedzkie, czyli grupy sąsiadów, które chcą poprawić wygląd osiedla. Zbierzcie minimum 5 osób. Skład Waszego zespołu może się zwiększyć, gdy inni sąsiedzi włączą się w działania. Wybierzcie lidera. Będzie on Was reprezentował w kontaktach z administracją terenu i z nami.

Zgłoście ogólnodostępny teren w mieście powyżej 10 tys. mieszkańców.

Szczegółowe zasady udziału w projekcie znajdziecie w REGULAMINIE.

 

Jak zgłosić zespół?

Zgłoś zespół jako lider zespołu za pomocą przycisku ZAREJESTRUJ ZESPÓŁ poniżej. Wypełnij krótki formularz. Na mail, który podasz podczas rejestracji, trafi hasło, które pozwala na logowanie na stronie. Na zgłoszenia czekamy do 19 marca 2024 r.

 

Przebieg projektu

Po rejestracji przygotujcie wniosek o grant. Znajdziecie go w zakładce FORMULARZE.

Wniosek składa się z 6 części i danych dodatkowych. Ważnym załącznikiem do wniosku jest skan Oświadczenia zarządcy terenu. W tym oświadczeniu zarządca terenu wyraża zgodę na stworzenie miniogrodu na zarządzanym przez siebie terenie. Na wnioski organizatorzy czekają do 26 marca 2024 r. Pamiętajcie, że przyjmujemy je jedynie na stronie projektu.

Gdy komisja sędziowska oceni wnioski, na stronie projektu ogłosimy wyniki. Skontaktujemy się z najlepszymi zespołami, a także umożliwimy im konsultację z ekspertem. Z zarządcą terenu, na którym powstanie miniogród podpiszemy umowę darowizny. Na jego konto przekażemy grant.

Po podpisaniu umowy i przekazaniu grantu, nagrodzone zespoły sąsiedzkie zaczną tworzyć swoje miniogrody. Po ich wykonaniu składają sprawozdanie w zakładce FORMULARZE. Na sprawozdania czekamy do 14 października 2024 r.

Więcej o projekcie: https://zielonalaweczka.pl/nowa-edycja/

K. Kozłowski, źródło: Fundacja BOŚ

Poprzednia aktualność
«
Następna aktualność
»