Rezerwacja wizyty

Zmodyfikowany patron al. Spacerowej

Nie ma już w Płocku al. Spacerowej. Jej miejsce zajęła Aleja Spacerowa 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Radni zmienili patrona tego deptaka na ostatniej sesji.

Gruntowną przebudowę al. Spacerowej skończyliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Zbudowaliśmy kanalizację deszczową i sieć wodociągową, ułożyliśmy nową nawierzchnię, zainstalowaliśmy nowe oświetlenie, a także ustawiliśmy ławki, leżanki, stojaki na rowery oraz pojemniki na odpady w zestawach umożliwiających ich segregację. Urządziliśmy także zieleń, dosadzając drzewa. W ten sposób al. Spacerowa stała się całkowicie nowym przedłużeniem, odnowionego wcześniej pasażu Nowaka oraz Roguckiego.

Przy okazji przebudowy al. Spacerowej zdecydowaliśmy się – na wniosek miejskiej radnej i instruktorki pierwszej pomocy w płockim oddziale PCK Darii Domosławskiej – urozmaicić tę przestrzeń elementami związanymi ze stuleciem powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. W rezultacie takie czerwone akcenty nawiązujące kolorem do tej organizacji pojawiły się m.in. na ławkach, a w nawierzchni deptaka zatopione zostały sztandarowe hasła PCK: humanitaryzm, dobrowolność, bezstronność, jedność, neutralność, niezależność i powszechność.

Nowa aleja z elementami przypominającymi o 100-leciu PCK

W marcu tego roku oddział rejonowy PCK w Płocku złożył do ratusza wniosek o rozszerzenie nazwy patrona, by brzmiała ona Aleja Spacerowa Polskiego Czerwonego Krzyża. Zespół ds. Nazewnictwa pozytywnie zaopiniował wniosek i na ostatniej sesji miejscy radni go przegłosowali. 23 (z 25) było za, jedna osoba się wstrzymała, jedna była nieobecna.

Radni dopuścili jednocześnie stosowanie skróconej nazwy: Aleja Spacerowa 100-lecia PCK.

hw

Poprzednia aktualność
«