Poprzednia wersja strony Plock.eu

Obwodnica kolejowa Płocka – dodatkowe konsultacje

pociąg

Firma IDOM prowadzące konsultacje przebudowy linii kolejowej nr 33, w tym obwodnicy kolejowej miasta umożliwia mieszkańcom dodatkową możliwość zgłoszenia uwag w przyszłym tygodniu.

W dniach od 28 września do 2 października można wrzucić do urny wypełniony formularz. Specjalna urna i formularze znajduje się w siedzibie Urzędu Miasta Płock (przy wejściu od ul. Zduńskiej).

Przypominamy, że o wrześniowych konsultacjach pisaliśmy w artykule TUTAJ ,  w którym zwracaliśmy uwagę m.in. na czwartą koncepcję poprowadzenie obwodnicy kolejowej od zachodniej strony Płocka – przez słabo zaludnione tereny na południe od Radziwia, która Wisłę przecina za Popłacinem i omijając Maszewo okrąża zakład produkcyjny PKN, by poza granicami miasta połączyć się z istniejącą linią kolejową.

Treść ogłoszenia:

konsultacji społecznych dotyczących modernizacji linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock – Sierpc

Firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. działa w Polsce od 2008 roku. Zakres działalności firmy obejmuje projekty, studia wykonalności oraz analizy w obszarze infrastruktury transportowej, w szczególności kolejowej, projekty obiektów przemysłowych, elektrowni wiatrowych, usługi nadzorów inwestorskich, inwestora zastępczego oraz doradcze. Obecnie na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizuje opracowanie studium wykonalności w ramach projektu pn.: „Modernizacja linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock – Sierpc”.

Projekt ma na celu usprawnienie kolejowego połączenia Kutno – Płock – Sierpc poprzez m.in.: modernizację istniejącej linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock – Sierpc, budowę łącznicy pomiędzy linią kolejową nr 3 i linią kolejową nr 33 oraz linią kolejową nr 18 i linią kolejową nr 33, budowę linii obwodowej miasta Płock dla pociągów towarowych na odcinku Łąck – Płock Trzepowo.

W ramach studium wykonalności przeanalizowane zostaną różne warianty modernizacji linii kolejowej, w celu wyselekcjonowania optymalnego wariantu realizacji inwestycji. Następnie dla wybranego wariantu inwestycji zostanie sporządzona dokumentacja dla dalszych etapów realizacji przedsięwzięcia.

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców w celu opracowania optymalnych rozwiązań projektowych ponownie zwracamy się do Państwa jako mieszkańców miasta Płock z szeregiem pytań dotyczących realizowanego Projektu. Otrzymane od Państwa odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego zamówienia.

Konsultacje zostaną przedłużone oraz udostępnione mieszkańcom wyłącznie w wersji papierowej, która znajduje się w siedzibie Urzędu Miasta Płock.

Będziemy wdzięczni za uzupełnienie odpowiedzi na ankiety w przedmiotowej sprawie do dnia 02.10.2020r.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Kontakt do organizatora konsultacji:

T: +48 22 364 56 71

e-mail: konsultacje@idom.com

mapa orientacyjna przebiegu wariantów (IDOM)