Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Elektryczne skutery Straży Miejskiej wzbudzają zainteresowanie płocczan

Już podczas pierwszej służby elektryczne skutery Straży Miejskiej wzbudziły zainteresowanie mieszkańców Płocka. Pojazdy są ekologiczne i ciche.   Na pierwszy patrol municypalni dzielnicowi wyjechali na patrol w rejonie Radziwia, Pradoliny Wisły, Gór i Ciechomic. Bez wątpienia skutery zwiększyły mobilność strażników.

– Skutery do codziennej służby jako pojazdy oznakowane Straży Miejskiej, będą wykorzystywane dopóki  pozwoli na to  pogoda. Strażników na skuterach elektrycznych będzie można spotkać za każdym razem w innej części miasta – informuje insp. J. Głowacka.

Otrzymany w użyczenie od UMP  sprzęt wygląda jak typowy skuter. Ma schowek pod kanapą mieszczący pełnowymiarowy kask oraz zegary wyposażone m.in. w prędkościomierz, wskaźnik stanu naładowania akumulatora. To co odróżnia go od innych skuterów jest … brak tłumika.

Jednoślady umożliwiają  strażnikom szybsze podjęcie interwencji niż patrol pieszy, ale też możliwość dotarcia w miejsca niedostępne dla samochodów. Patrole na skuterach mają również za zadanie  wspierać  w razie potrzeby patrole piesze. Strażnicy na skuterach są, tak samo wyposażeni do służby, jak inne patrole.

Czytaj też: Skutery elektryczne dla Straży Miejskiej

K. Kozłowski, źródło: Straż Miejska