Poprzednia wersja strony Plock.eu
Rezerwacja wizyty

Złoto i Srebro płocczan w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu

Dwaj płocczanie Dariusz Krajewski i Piotr Maślanka z medalami Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Siedlce były organizatorem tegorocznej edycji Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Standardowo rywalizowano w nich w trzech formułach pointfighting, kick-light i K-1 Rules. W współzawodnictwie na ringu i macie wystartowało 182 zawodników i zawodniczek  reprezentujących 52 jednostki służb mundurowych z całej Polski.

Niezmiennie ideą turnieju było sprawdzenie swojego wyszkolenia, swoich możliwości i jednocześnie integracja środowiska różnych służb mundurowych podległych pod: resorty MON, MSWiA, MS, MF oraz wojewodów, prezydentów, burmistrzów czy wójtów. Dlatego prawo startu na podstawie legitymacji służbowych mieli wyłącznie żołnierze WP wszystkich typów sił zbrojnych RP z wszelkich jednostek wojskowych oraz funkcjonariusze pozostałych służb mundurowych.

Wśród startujących w tym renomowanym turnieju nie zabrakło mundurowych trenujących na co dzień w klubie LKS „Puncher” Płock pod okiem trenera I klasy w kickboxingu Piotra Maślanki. Obaj wrócili z medalami MP. Dariusz Krajewski reprezentant Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku dla którego były to dopiero trzecie zawody w tej dyscyplinie rywalizując w kat. wag. -79kg podobnie jak w czerwcowym Pucharze Polski WP i SM, zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrzowski.

Współzawodnictwo trenera i jednocześnie zawodnika, którym jest Piotr Maślanka reprezentujący Straż Pożarną z OSP Brwilno w kat. wag. -94kg zaowocowało kolejnym najwyższym stopniem podium. I tym samym do zdobytego złota w czerwcu na PP WP i SM dołożył złoty medal i puchar MP WP i SM dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wagowej. W ten sposób zdobył dublet sukcesów w krajowej kickboxerskiej rywalizacji rangi mistrzowskiej mundurowych i zanotował swój szósty tytuł mistrzowski.

K. Kozłowski, źródło: LKS „Puncher” Płock